Переселенці на львівському вокзалі, 26 березня /Getty Images
Категорія
Картина дня
Дата

На захід України з «гарячих» міст переїхали дефіцитні фахівці. Як це використовує місцевий бізнес

Переселенці на львівському вокзалі, 26 березня Фото Getty Images

Разом з сотнями тисяч переселенців на захід України переїхали спеціалісти середньої і вищої ланки. Місцевий бізнес вже починає користуватися цією можливістю. Проте, пропозиція вище попиту

⚡️Даруємо 700 грн знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом 700 всього чотири дні. Оформлюйте зараз за цим посиланням

У львівську міську раді днями має вийти на роботу рідкісний для регіону спеціаліст — фахівець по роботі з парками. Нова заступниця управління екології раніше відповідала за цей напрямок в Маріуполі. Хедхантери з міськради дізналися, що вона виїхала на західну Україну і запросили до Львова, розповідає виконувачка обовʼязків керівниці управління персоналу міськради Богдана Яремчук. «До цього управління ми стараємося підбирати якісних фахівців, — каже вона, — а у Маріуполі кілька останніх років цей напрямок інтенсивно розвивався». 

Якісних фахівців до західного регіону приїхало багато. За словами заступниці директора Львівської консалтингової групи Оксани Абраменко, близько 25% пошукачів роботи зараз — це саме переселенці. Багато хто з них — дефіцитні для регіону спеціалісти. Наприклад, це технологи, менеджери середньої і вищої ланки, спеціалісти по закупівлям, аналітики, які мають досвід роботи на великих підприємствах. «Такі спеціалісти до нас раніше не заходили, хоча на них був попит», — каже Абраменко.

Кількість переселенців в обласних центрах заходу України

(натисніть Читати більше)

Львів – 200 000

Чернівці – 45 000

Івано-Франківськ – 40 000-42 000

Ужгород – 20 000-30 000

Тернопіль – 24 000

Дані: Мер Львова Андрій Садовий, мер Івано-Франківська Руслан Марцінків, Тернопільська міськрада, мер Ужгорода Богдан Андріїв, мер Роман Клічук. Дані станом на 16-31 березня (в залежності від міста). Частина з наведених цифр — офіційно зареєстровані переселенці, частина — підрахунки місцевих органів влади. Варто врахувати, що частина переселенців можуть використати місто як транзитне. 

Вибір якісних кандидатів істотно збільшився, підтверджує бізнесмен Олег Баран. Він — співвласник та генеральний директор компанії «Барком», яка виробляє та продає мʼясну продукцію «Родинна ковбаска» та має агробізнес. Розповідає що, приміром фінансистів раніше «висмоктувало» місцеве IT, тому вони були в дефіциті. Тепер вистачає на всіх. На тижні у нього буде кілька співбесід на цю посаду з переселенцями зі східних та центральних регіонів. А днями його компанія найняла на роботу агронома з Каховки. 

Проте, не всі якісні спеціалісти мають можливість влаштуватися за фахом. Через брак вакансій відповідних своєму досвіду, вони вимушені погоджуватися на більш скромні посади. Приміром, львівський виробник харчування для тварин «Кормотех», шукає фахівця middle-рівня, а резюме надіслали здебільшого senior-спеціалісти, розповідає PR-директорка компанії Катерина Ковалюк. Вона підбирає собі в команду PR-менеджера по роботі зі стратегічними ринками. На цю посаду їй надійшло 20 резюме від висококваліфікованих фахівців, серед яких керівники комунікаційних агентств та головний редактор локального медіа. Раніше, каже вона, на таку пропозицію відгукувалися здебільшого місцеві журналісти-початківці. 

Вакансій у «Кормотеха» мало бути більше, проте через війну, задуми довелось переглянути. Компанія обійшлася внутрішніми резервами, тому людей набирають менше, ніж планувалося. «Скоріш за все вони знайдуть себе на тих підприємствах, які переїдуть, або будуть переїжджати», — припускає Оксана Абраменко з Львівської консалтингової групи. Таких компаній, за словами голови Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького, вже понад 100. «Бізнес готовий брати, але чи будуть ці люди залишатися», — каже директор Консалтингової групи «Перспектива М» Марічка Артиш. Підприємці не хочуть наймати людей на місяць — два. 

В цілому, у західному регіоні ситуація на ринку праці краща, ніж в центрі та на сході країни. За даними порталу Work.ua у Львові станом на четверте квітня на одну нову вакансію було 8,9 нових резюме. У Івано-Франківську — 12, в Ужгороді — 13,7. В Києві та Дніпрі — 16, в Одесі майже — 18 резюме на одну вакансію. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні