Десятки тисяч людей у всьому світі бронюють житло в Україні через платформу Airbnb. Проблема в тому, що в Україні війна і ніхто туди не поїде. Навіщо ж тоді користувачі сервісу бронюють квартири? Це швидкий та перевірений спосіб пожертвувати гроші українцям
За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!
Люди почали масово бронювати житло через платформу минулого тижня. Генеральний директор Airbnb Брайан Ческі 4 березня звернув увагу на цей тренд у Twitter: «За 48 годин в Україні було заброньовано 61 402 ночі. Це $1,9 млн для нужденних господарів, – написав він. – Така крута ідея від нашої спільноти. Дякую».
Більше половини – 34 000 ночей – забронювали користувачі Airbnb із США. За даними Airbnb, за той же період понад 8000 ночей було заброньовано користувачами з Великої Британії та майже 3000 ночей – канадцями.
Швидка перевірка сайту Airbnb показує, що багато об'єктів в Україні вже заброньовані до літа – чи то будинок у селі за межами Києва ($10 за ніч), чи однокімнатна квартира на Троїцькій вулиці в Одесі ($15 за ніч), чи нещодавно відремонтована квартира в центрі Києва ( $20).
Представник компанії сказав Forbes, що Airbnb також займається підвищенням поінформованості про те, як люди в сусідніх з Україною країнах можуть зареєструватися на Airbnb та надавати тимчасове житло українським біженцям. За його словами, щоби взяти участь у програмі, людям не обов'язково бути поточними користувачами Airbnb.
Минулого понеділка, 28 лютого, генеральний директор Airbnb Браян Ческі написав у Twitter: «Нам потрібна допомога в цьому. Найбільше потрібні люди, які можуть запропонувати своє житло в сусідніх країнах, включаючи Польщу, Німеччину, Угорщину та Румунію. Якщо ви можете прийняти біженця, перейдіть сюди: airbnb.org/get-involved.
Через день після публікації повідомлення Ческі, 28 лютого та 1 березня, понад 25 000 людей перейшли за посиланням для хостів, пресслужба Airbnb сказала Forbes.
Понад тиждень представники Airbnb працювали з керівниками 14 європейських країн, включаючи найближчих сусідів України, а також Франції, Великої Британії, Словаччини та Чехії, пропонуючи розмістити біженців у себе в квартирі через Airbnb.
Онлайн-майданчик для розміщення та пошуку короткострокової оренди приватного житла по всьому світу Airbnb запросила людей з інших куточків світу зробити свій внесок у справу українських біженців. Щоб це зробити, потрібно натиснути кнопку «пожертвування» на сайті компанії. Але фактичне бронювання нерухомості, що здається в оренду, в Україні – це ідея, що прийшла зі спільноти Airbnb, а не від самої компанії.
Airbnb 4 березня також оголосила про припинення операцій у Росії та Білорусі слідом за іншими туристичними компаніями, такими як Booking, Expedia та Priceline.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.