Категорія
Картина дня
Дата

Податки під час війни будуть добровільними. Влада придумала, як бізнесу запустити економіку України. Який план

2 хв читання

Українському бізнесу запропоновано безпрецедентний пакет запуску національної економіки. Сектор малого та середнього бізнесу повністю переходить на добровільну сплату податків до бюджету, великий бізнес зможе нести сукупне податкове навантаження, що не перевищує 2,5–5% від обороту. Чому це хороша ідея пояснює податковий аналітик Вʼячеслав Черкашин

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Президент Вадимир Зеленський сьогодні анонсував перші кроки щодо податкової реформи в країні.

Які зміни набудуть чинності з 1 квітня 2022 року та до закінчення військового стану.

- Бізнесу з річним оборотом до 10 млрд грн та без обмежень за чисельністю найманих працівників надається право переходу на спрощену систему оподаткування обліку та звітності.

Йдеться про можливості для юридичних та фізичних осіб замість ПДВ (20%) та податку на прибуток (18%) сплачувати єдиний податок з обороту за ставкою 2% на третій групі.

- Малий та мікробізнес, що перебуває на першій та другій групах єдиного податку, може не сплачувати єдиний податок та ЄСВ (принцип: можете – платіть, не можете – не платіть), а також не подавати звітність.

- Скасування всіх перевірок.

Зміни впроваджуються на тлі Закону №2118, що набрав чинності 7 березня. Він надає бізнесу мораторій на всі перевірки контролюючих органів, скасування відповідальності за несплату податків та подання звітності (якщо платник податків не має такої можливості), широкий спектр звільнень на допомогу армії та обороні та скасування всіх штрафів у сфері використання касових апаратів.

До податкових спрощень відносяться і раніше озвучені ініціативи щодо здешевлення вартості палива (йдеться про бензини та газ) через відмову від стягнення акцизного податку та зниженої ставки ПДВ – 7% замість 20%. А також ще більше застосування податкових стимулів для благодійності компаній та приватних осіб на потреби армії та оборони.

Таким чином, українському бізнесу запропоновано безпрецедентний пакет запуску національної економіки. Якщо спробувати коротко позначити нову парадигму податкової політики нашої держави, то це означає: сміливо починайте працювати, допомагайте армії та обороні, сплачуйте податки по можливості!

Така відкритість та довіра накладає на платників податків велику відповідальність.

Запропонований формат практично вводить у секторі малого та середнього бізнесу повністю добровільну сплату податків до бюджету, а для великого бізнесу – можливість нести сукупне податкове навантаження, яке не перевищує 2,5–5% від обороту (з урахуванням податків на зарплату).

Але навіть цей незначний рівень не дотримувався деякими компаніями у мирний час. І тут цим представникам великого бізнесу доведеться подолати стійку звичку мінімізувати податки.

Водночас нова податкова реформа не повинна бути «зіпсована» недовірливими чиновниками та депутатами, здатними на стадії проходження законопроєкту до парламенту спробувати запровадити жорсткі правила контролю, щоб уникнути втрат бюджету.

Потрібно підтримати президента України у його прагненні створити просту, необтяжливу податкову систему, яка ефективно працює в умовах війни та заснована на повній довірі до українського бізнесу та громадян. Упевнений, ні перші, ні другі не підведуть.

Матеріали по темі
Контриб'ютори співпрацюють із Forbes на позаштатній основі. Їхні тексти відображають особисту точку зору. У вас інша думка? Пишіть нашій редакторці Тетяні Павлушенко – [email protected]

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд