Президент України Володимир Зеленський /president.gov.ua
Категорія
Картина дня
Дата

Пропагандисти розганяють мем, що Зеленський – мільярдер. Це брехня. Ось які насправді його статки

Президент України Володимир Зеленський Фото president.gov.ua

Попри заяви у соцмережах про те, що Володимир Зеленський мільярдер, йому ще дуже далеко до списку найбагатших людей у світі за версією Forbes.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Популярний мем, який немає ніякого фактичного підтвердження, нині гуляє інтернетом. Мем стверджує, що власний капітал Володимира Зеленського складає $1,4 млрд – «це більше, ніж у Вілла Сміта, Кріса Рока і Дейва Шапелла разом узятих».

Натяк зрозумілий. Щоб Зеленський, колишній комік, заробив такий статок, без корупції не обійшлося. І хоч цю заяву ретвітнула велика кількість звичайних акаунтів, у гру вступила і низка «синіх галочок», тобто відомих особистостей.

Лі Странахан, американський ведучий «Радіо Спутнік», який знявся у документальному фільмі Олівера Стоуна «Відкриваючи Україну», твітнув своїй майже 100-тисячній аудиторії підписників: «Чому Зеленський мільярдер?».

Forbes відповідає: він не мільярдер. Російське вторгнення сильно вдарило по українським мільярдерам. Згідно із 36-м щорічним списком «Мільярдерів світу» від Forbes, в країні залишилося лише сім мільярдерів і Зеленський не один з них (як і колишній президент і шоколадний магнат Петро Порошенко, який випав зі списку цього року).

Але на відміну від свого попередника Зеленський ніколи не був мільярдером. За даними «Forbes Україна», наразі його статки варті щонайбільше $20 млн.

Його основний актив – це 25-відсоткова частка в «Квартал 95», групі компаній, які випускають гумористичні програми; це своє дітище він передав партнерам після того, як його обрали президентом, і ймовірно після закінчення терміну він повернеться до управління компанією.

«Квартал 95» зняв і володіє правами на «Слугу народу», популярний комедійний серіал із Зеленським у ролях, який грає вчителя, якого обрали президентом. Netflix, який мав у своєму каталозі цей серіал між 2017-м і 2021-м, знову купив права на серіал у березні.

«Forbes. Україна» повідомляє, що річний дохід компанії складає приблизно $30 млн, а частка Зеленського оцінюється в $11 млн.

Хоч він має квартиру у одному з найдорожчих будинків у центрі Києва, за західними стандартами вона досить скромна. Forbes оцінює увесь портфель нерухомості Зеленського у $4 млн; до нього також входять дві інші квартири, якими він одноосібно володіє, дві квартири із частковим правом власності, один комерційний обʼєкт нерухомості і пʼять паркомісць.

Інтернет-нероби, чи радше російські пропагандисти, приписали Зеленському аж пʼять розкішних яхт і три приватні літаки, а також акцій на $60 млн у таких компаніях, як Saudi Aramco, Meta і Tesla.

Forbes не знайшов підтвердження такому рухомому майну, а якщо у Зеленського і є акції у тих компаніях, то важко повірити, що вони варті аж $60 млн.

За нашими оцінками, він і його дружина Олена Зеленська мають $2 млн на своїх банківських рахунках, готівкою та державними облігаціями. Інші їхні активи, серед яких два автомобілі і дорогоцінності, варті не більше $1 млн.

Найближчим часом Зеленський не потрапить до списку мільярдерів від Forbes. Та він зараз переймається зовсім іншими проблемами. 

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні