Категорія
Новини
Дата

Ритейл у воєнних умовах. Як виробники продуктів і ритейл справляються з викликами

Ми поговорили з АТБ, Varus, концернами «Хлібпром» та «Хлібодар»

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

У найбільших мереж країни наразі немає великих проблем з постачанням продуктів. Є перебої лише з деякими видами товарів. «Локальні хлібобулочні компанії зіткнулися з логістичними проблемами, а також частковою відсутністю персоналу, – пояснює голова пресслужби АТБ Сергій Демченко. – Є перебої у всіх наших магазинах, незважаючи на те, чи магазин в зоні бойових дій, чи ні». Компанія перекриває нестачу запасами з власних складських центрів, а також перерозподіляє залишки між магазинами. Їх, за оцінкою мережі, достатньо, щоб покрити споживчий попит. 

В мережі Varus також немає пустих полиць, хоча поставки відбуваються по принципу: «за можливості», кажуть у компанії. «Якщо можемо завести товар, робимо це, але якщо, наприклад, комендантська година, довозимо пізніше», – пояснили Forbes у Varus. 

Але проблеми є не лише в локальних хлібобулочних компаній. Хлібзаводи однієї з найбільших компаній «Хлібодар» (HD-group), що постачає хліб у східних регіонах, прийшлося частково зупинити. Про це Forbes розповів співзасновник «Хлібодару» Борис Шестопалов. Один із заводів компанії знаходиться неподалік дамби Каховської ГЕС. «Там запеклі бої, – каже Шестопалов. – Ми перекрили газ і тимчасово закрили підприємство». Інший хлібокомбінат у Мелітополі призупинив роботу до понеділка. Решта заводів, розташованих у Запорізькій області, працюють у звичайному режимі. Але це може змінитися при ракетній загрозі. 

Хлібзаводи Шестопалова зменшили кількість видів виробництва хліба, зосередившись на масових сортах. 

На Західній Україні у хлібзаводів обсяги виробництва ростуть. Зокрема, у концерна «Хлібпром», який поставляє продукцію до західних регіонів, зокрема у Львів. Причини дві. В ритейлі збільшився попит і, одночасно, стало менше постачальників. За останні два дні, за словами директора з персоналу та звʼязків із громадськістю концерну «Хлібпром» Олени Дмитерко, обсяги замовлень зросли вдвічі. Щоб реагувати на виклики, компанія створила внутрішній топменеджерський штаб для прийняття стратегічних рішень під час війни.

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні