Кадр із інді-гри Backbone
Категорія
Інновації
Дата

Розробники інді-ігор за два дні зібрали $2,4 млн для України. Які ігри вони продають та кому допомагають

1 хв читання

Кадр із інді-гри Backbone

Більше 700 розробників ігор зібрали $2,4 млн, щоб допомогти постраждалим від війни в Україні. Проєкт Bundle for Ukraine стартував 8 березня за ініціативою Брендона Шеффілда, засновника ігрової компанії Necrosoft Games. Мета – отримати $4 млн, продавши 1000 інді-ігор. Розповідаємо деталі

Bundle for Ukraine – це колекція з 1000 інді-ігор від понад 700 розробників.

У портфоліо, наприклад, є: гра Skate Bird про самотню пташку, яка катається на скейті доки її друзі працюють на нудній роботі; гра Backbone про пригоди єнота Говарда у антиутопічному Ванкувері та головоломка Inmost про лабіринт та монстрів.

Над колекцією працювали розробники ігор з усього світу. Їхня мета: «Допомогти українцям пережити це випробування та процвітати після закінчення війни».

За перші 16 годин після запуску ініціативи, Bundle for Ukraine зібрала на сайті для продажу ігор Itch.io понад $1 млн пожертв. Менше ніж за два дні, 9 березня, ця сума зросла до $2,4 млн.

Аукціон закінчується 18 березня – до цього часу для України хочуть зібрати $4 млн.

Куди підуть гроші

Зібрані кошти розробники розділять між двома організаціями: Міжнародний медичний корпус та «Голоси дітей», яка допомагає дітям впоратися із травмами після війни, адаптуватися до школи та повернути своє дитинство.

Мінімальна сума пожертви – $10, але розробники просять платити більше. Зараз середня пожертва – $15, а найбільший вклад – $9,000.

Окрім відеоігор, розробники також продають книги, настільні ігри, комікси та музику.

«Як розробники ігор, ми хочемо створювати нові світи, а не руйнувати той, який у нас є, – написали організатори на сторінці Bundle for Ukraine. – Ми підтримуємо українців і всіх людей, які зневажають війну».

Розробники інді-ігор за два дні зібрали $2,4 млн для України. Які ігри вони продають та кому допомагають /Фото 1

Кадр із гри Sunlight

Великі розробники ігор також вирішили підтримати Україну під час війни: вони робили пожертви і забороняли продажі своїх ігор на території Росії.

Зокрема EA Games, розробник FIFA, It Takes Two та The Sims, зупинив продажі у Білорусі та Росії, а також видалив російські команди із FIFA та NHL.

Компанія CD Projekt RED, польські розробники «Відьмака» та Cyberpunk 2077, окрім заборони продавати ігри на території Росії та Білорусі, також переказали на гуманітарну допомогу українцям 1 мільйон злотих (приблизно 7,2 млн грн).

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд