Фото Reynolds and Reyner/reynoldsandreyner.com /Reynolds and Reyner/reynoldsandreyner.com
Категорія
Картина дня
Дата

Суд заарештував (ймовірно) виробників мінеральної води «Моршинська» та «Миргородська». Вони належать олігарху Михайлу Фрідману. Що буде з бізнесом

Фото Reynolds and Reyner/reynoldsandreyner.com Фото Reynolds and Reyner/reynoldsandreyner.com

Суд арештував корпоративні права та майно виробника мінеральної води в Україні. Скоріш за все, це IDS Borjomi. Бізнесу загрожує націоналізація. (Оновлено)

Що допомагає українському бізнесу відштовхнутися від дна? 22 березня на «Саміті експортерів» від Forbes топкомпанії поділяться інструментами та прогнозами з розвитку експорту. Спікери з «Метінвест», Kernel, Nemiroff, «Біосфери» та інших. Купуйте квитки за посиланням.

13 червня суд заарештував корпоративні права компанії з виробництва та реалізації одного з найбільших в Україні виробників мінеральної води. Їх вартість – 53,4 млн грн. «Підприємство через кіпрські компанії належить олігарху з Росії», – написало в пресрелізі Бюро економічної безпеки України (БЕБ). Бюро не відповіло на запит Forbes, але, скоріш за все, йдеться про компанію IDS Group Ukraine. Вона входить до міжнародної групи IDS Borjomi International, в якій 55,8% акцій належить «Альфа-груп» Михайла Фрідмана та партнерам.

У 2020-му IDS на двох своїх заводах у Миргороді та Моршині, за даними ProConsulting, виробила майже 62% всієї мінеральної води в Україні. Крім цього, компанія імпортує з Грузії продукцію Borjomi. Найбільш відомі українські марки – «Моршинська» та «Миргородська». Виручка компанії у 2020 році становила 4,2 млрд грн 

Слідство встановило, що російські бізнесмени, намагались уникнути можливих санкцій та вилучення прав власності, передбачених законодавством України. Зокрема за фіктивними угодами планували вивести зі своєї власності активи, розташовані на території України, говорять в БЕБ. 

Про те, що російські власники намагаються вийти з українського бізнесу, наприкінці травня Forbes розповідав на умовах анонімності СЕО компанії-конкурента IDS. Перевірити цю інформацію було неможливо: з початку повномасштабної війни сайт Єдиного державного реєстру недоступний. Чи були зміни у складі акціонерів українських компаній групи, достеменно підтвердити складно. 

В «Альфі» не захотіли коментувати те, що відбувається, і порадили направити запит в IDS. Там, у відповідь на запитання Forbes, надіслали пресреліз про те, що мажоритарний акціонер IDS Borjomi International передає на безоплатній основі 7,73% акцій компанії уряду Грузії та більше не матиме контролю над нею. Директорка з розвитку бізнесу та маркетингу IDS Ukraine зазначила, що ця угода дозволить відновити роботу заводів «Боржомі» в Грузії. Компанія призупинила виробництво води на них 29 квітня, основною причиною назвавши фінансові труднощі, що настали через війну в Україні. 

(Оновлення) Зранку 14 червня IDS Ukraine надала письмову відповідь на запит Forbes. «Інформацію щодо арешту активів ми дізналися зі ЗМІ. Ні одна з наших компаній не отримувала жодних офіційних документів із цього приводу. В ході внутрішнього розслідування, ми знайшли в реєстрах певну постанову, але не маємо жодних деталей, стосовно причин та того, яких саме акцій чи корпоративних прав ця постанова стосується», — написали в компанії.

На вітчизняному ринку в IDS до останнього часу складнощів не було. «В Україні працюють обидва заводи, які виробляють «Моршинську» та «Миргородську», – розповідає на умовах анонімності СЕО компанії-конкурента. – Ми не бачили жодної ритейл-мережі, де б їх вивели чи обмежили». 

А от арешт корпоративних прав суттєво може вплинути на бізнес. Як припускає адвокатка адвокатського бюро «Семенова і Партнери» Марина Семенова, арештовані активи можуть бути передані в управління АРМА. Ще один варіант – примусове вилучення частки, що належить громадянам РФ на користь держави, вважає адвокатка. Але рішення про примусове вилучення має прийняти Рада нацбезпеки і оборони України, а президент України – ввести в дію своїм указом. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні