Категорія
Картина дня
Дата

В «Епіцентрі» продавали волонтерські бронежилети. Компанія каже, що її підставив постачальник. Що відбувається і до чого тут Бродський

19 травня Служба безпеки України заявила про розкриття масштабної схеми розкрадання гуманітарної допомоги, призначеної українським захисникам. Чиновники, за даними СБУ, намагалися незаконно продати понад 1000 бронежилетів на понад 12 млн грн. Як ритейлер «Епіцентр» потрапив у волонтерський скандал

Фото: «Львівський оборонний кластер»

Фото: «Львівський оборонний кластер»

⚡️Даруємо 700 грн знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом 700 всього чотири дні. Оформлюйте зараз за цим посиланням

Повідомлення СБУ повʼязано з нещодавнім скандалом із волонтерськими бронежилетами, які продавалися в магазинах «Епіцентр» Олександра і Галини Герег, розповіли Forbes джерела у Службі безпеки. 17 травня волонтерська організація «Львівський оборонний кластер» (ЛОК) звинуватила мережу гіпермаркетів у продажі гуманітарної допомоги, яку ЛОК безкоштовно надає військовим. На опублікованому організацією фото видно, як у магазині Intersport (спортивні магазини, які входять у мережу «Епіцентр») продаються бронежилети по 12 500 грн. Волонтери звернулися до СБУ.

«Епіцентр» одразу ж заявив, що законно продає ці бронежилети. Компанія повідомила, що товар закуплений у постачальника – «Групи Венето». До заяви «Епіцентр» приклав документи на товар, фотографії виробництва та внутрішніх етикеток виробу. До повідомлення ритейлер приклав копію листа від директора ТОВ «Група Венето», в якому той повідомив, що виготовлення бронежилетів підприємство здійснює самостійно.

«Ці фотографії не відповідають дійсності, на них зображено не виробництво чохлів для бронежилетів, а пошиття військових курток», – каже Forbes Юрій Федоров, директор Харківського заводу засобів індивідуального захисту. Ця компанія – один із засновників «Львівського оборонного кластера» (ЛОК), який виробляє бронежилети та безкоштовно передає їх військовим. За словами Федорова, навіть бірка, яка зображена на фотографії, – це внутрішня етикетка, якими позначаються вироби ЛОК. 

В «Епіцентрі» продавали волонтерські бронежилети. Компанія каже, що її підставив постачальник. Що відбувається і до чого тут Бродський /Фото 1

Фото з виробництва бронежилетів, які, за словами «Епіцентру», надала компанія-постачальник «Група Венето»

В «Епіцентрі» продавали волонтерські бронежилети. Компанія каже, що її підставив постачальник. Що відбувається і до чого тут Бродський /Фото 2

Фото з виробництва бронежилетів, які, за словами «Епіцентру», надала компанія-постачальник «Група Венето»

В «Епіцентрі» продавали волонтерські бронежилети. Компанія каже, що її підставив постачальник. Що відбувається і до чого тут Бродський /Фото 3
В «Епіцентрі» продавали волонтерські бронежилети. Компанія каже, що її підставив постачальник. Що відбувається і до чого тут Бродський /Фото 4

Фото з виробництва бронежилетів, які, за словами «Епіцентру», надала компанія-постачальник «Група Венето»

Попередній слайд
Наступний слайд

«Львівський оборонний кластер» нікому не продає свої вироби, розповідає Федоров. За його словами, волонтерська організація безкоштовно передає бронежилети або чохли під них на замовлення Міноборони, військових підрозділів або військових адміністрацій тощо.

Згідно з повідомленням СБУ, бронежилети, які продавалися в «Епіцентрі», мали бути передані на військові потреби через Черкаську обласну військову адміністрацію. «Втім, причетні чиновники намагались продати бронежилети через афілійовані комерційні структури та мережу супермаркетів», – зазначають в СБУ. Федоров із ЛОК відмовився розкрити подробиці саме про це замовлення, щоб не зашкодити слідству. 

У Черкаській ОВА заперечують свою причетність до комерційної реалізації бронежилетів. За словами начальника військової адміністрації Ігора Табурця, його відомство отримало від волонтерів тисячу тканинних чохлів для бронеплит (плитоносок), а не бронежилетів. Далі їх передали на зберігання комерційному підприємству в Черкасах. Воно мало виготовити бронеплити для чохлів зі спеціального металу. «Далі готові засоби захисту були передані у підрозділи ЗСУ», – кажуть в ОВА.

Що таке «Група Венето»

«Група Венето» – великий виробник матраців, які продаються під однойменною торговою маркою. Компанія зареєстрована саме у Черкасах. На одному фото з виробництва, які, за словами «Епіцентру», передала їм «Венето», видно напис Venetomed. Це один із брендів «Венето», який виготовляє спеціалізований одяг, включно і для силових структур.

За даними YouControl, власники «Групи Венето» – Юрій Бродський та Світлана Бродська. Це син та дружина бізнесмена й політика Михайла Бродського. У 2020 році в інтервʼю Дмитру Гордону Бродський розповів, що саме він управляє «Венето».

Бродський – президент Федерації баскетболу України (ФБУ) та голова редакційної ради одного з найвідвідуваніших онлайн-медіа України «Обозреватель». Також він був лідером партії «Яблуко», депутатом Верховної Ради та кандидатом-самовисуванцем у Президенти України. У 2019 році вибухнув скандал, в якому бізнесмен Ігор Коломойський нібито надсилав повідомлення із погрозами президенту ФБУ Михайлу Бродському після програшу баскетбольної команди «Дніпро», в якій грав син Коломойського Грегорі. Пізніше Коломойський надіслав онлайн-виданню ЦЕНЗОР скріни переписки, на якіх видно грубий діалог із Бродським.

Сімʼї Бродського, за даними YouControl, належить декілька десятків компаній. Вони працюють у сферах будівництва та нерухомості, виробництва меблів, HoReCa та ЗМІ. Найбільш відомі – фабрика з виробництва матраців «Венето», «Обозреватель», Київський річковий порт. Більшість компаній записані на синів Бродського – Юрія та Ростислава.

Михайло Бродський не відповів на повідомлення Forbes із проханням прокоментувати ситуацію. 

УНІАН

Михайло Бродський Фото УНІАН

В «Епіцентрі» вже заявили, що знімають із продажу всю продукцію «Групи Венето», яка має ознаки товару військового призначення. До того ж ритейлер припиняє усі взаємовідносини з цим контрагентом до завершення розслідування. Станом на вечір 19 травня на сайті маркетплейсу «Епіцентр» майже весь товар «Венето» відображається як «немає у наявності».

Також «Епіцентр» планує позов до суду до «Групи Венето» щодо компенсації моральних і репутаційних втрат, якщо слідство доведе причетність компанії до розкрадання гуманітарної допомоги.  

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні