Категорія
Лідерство
Дата

Мій найцінніший провал. Розповідають Жебровська, Ставніцер, Трегуб, Балбек, Кожум'яка

2 хв читання

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Мій найцінніший провал. Розповідають Жебровська, Ставніцер, Трегуб, Балбек, Кожум'яка /Фото 1

КОСТЯНТИН КОЖУМ’ЯКА

Засновник друкарні Huss і видавництва ArtHuss

На початку 1990‑х після армії я організував фірму з пошиття верхнього одягу і запросив менеджерами колишніх товаришів по службі. Незабаром з’ясувалося, що ієрархія в колективі вибудовується не за посадовими обов’язками, а за офіцерськими званнями. Люди, маючи «парашут» – офіцерську пенсію, не дуже горіли справою, відбуваючи час, як на службі. З цим проєктом я досить швидко попрощався і на все життя зробив висновок: ніяких людей з «парашутом» у компанії.

Мій найцінніший провал. Розповідають Жебровська, Ставніцер, Трегуб, Балбек, Кожум'яка /Фото 2

СЛАВА БАЛБЕК

Засновник архітектурного бюро 2b.group

За 15 років не було жодного об’єкта, де все було б гладко. Уявіть собі кількість спірних моментів, коли у тебе 40 проєктів одночасно. Основний принцип нашої майстерні – робота з індивідуальними рішеннями, створеними один раз і для одного клієнта. А значить, ніколи не можна бути до кінця впевненим, що все піде за планом. З іншого боку, не спробуєш чогось уперше – не станеш першим. Головне – аналізувати помилки й черпати досвід з кожної невдачі.

Мій найцінніший провал. Розповідають Жебровська, Ставніцер, Трегуб, Балбек, Кожум'яка /Фото 3

ОЛЕКСАНДР ТРЕГУБ

Засновник школи Projector

Projector – мій перший підприємницький досвід, я зробив усі можливі помилки, розвиваючи цей проєкт. Вони навчили мене головного: від провалів не можна вберегтися – це частина шляху бізнесмена. Зате можна мінімізувати їхній вплив: розвивати проєкт малими ітераціями замість того, щоб зі старту робити високі ставки. Такий підхід дає можливість помилятися й експериментувати, зменшуючи втрати від неминучих невдач.

Олександр Мордерер

Олександр Мордерер

ФІЛЯ ЖЕБРОВСЬКА

Засновниця компанії «Фармак»

Після успішного освоєння виробництва інсулінів ми 2006 року вирішили зайнятися вакцинами, на початок – від поліомієліту. Підготували спеціальну програму, затвердили її на засіданні РНБО і взялися до роботи. Разом з ЄБРР підготували програму фінансування. Проєкт зайняв майже два роки. Коли все було майже готове, МОЗ несподівано змінило календар щеплень, і ми залишилися «за бортом». Для мене це безцінний урок того, як потрібно підходити до партнерства, передусім з державою. 

Мій найцінніший провал. Розповідають Жебровська, Ставніцер, Трегуб, Балбек, Кожум'яка /Фото 4

АНДРІЙ СТАВНІЦЕР

Співвласник і гендиректор «Трастінвестсервіс»

Зі свіжого – крах планів зібрати земельний банк і залучити іноземних інвесторів в Україну. Причина – по суті, відбулася земельна реформа. Ми з партнером по SD Capital об’їхали кілька десятків великих інституційних інвесторів і фондів. Багато з них були готові починати процедуру узгодження бюджетів. На жаль, фінальна версія закону така, ніби десятки мільярдів доларів в Україні нікому не потрібні. Висновок: прагнення зробити щось важливе – це добре, але варто тверезо оцінювати свої можливості.

Опубліковано в третьому номері журналу Forbes (вересень 2020)

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд