Категорія
Лідерство
Дата

Як бізнесмени протистоять стресу. Розповідають Гороховський, Гуцал, Дихне, Устинова, Лібкін, Богдан та Лукінова

1 хв читання

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Олег Гороховський, співзасновник monobank

– Стрес – реакція мозку на хаос або негативну інформацію. З хаосом допомагають впоратися навички планування: почніть вести календар, записуйте свій графік. Із негативною інформацією складніше. Я намагаюся знайти заняття, що відволікають. Перемикаюсь, граючи в покер і преферанс. У ці миті не думаю ні про що, крім гри. Ще допомагає читання книг. 

Ольга Гуцал, власниця компанії «Каміон-Оіл»

– По-перше, дозволяю собі нічого не робити. Перестаю запитувати себе, що зробила за день. Спробуйте, мозок подякує. Ви побачите те, чого раніше у метушні не помічали. По-друге, думаю і розмовляю із собою про майбутнє. Хто підніметься над метушнею, створить стратегію для роботи в новому світі.

Євген Дихне, президент МАУ

– Стрес буває позитивний і негативний. Позитивний генерує енергію і тримає в тонусі. Негативний – біологічний стан роздратування. Тут потрібно насамперед випити склянку води. Якщо не допомогло, концентруюся на причині стресу і шукаю рішення: інший вид діяльності, вихід з емоціогенної зони, фізичні вправи або сміх над проблемою.

Ольга Устинова, СЕО Vodafone Україна

Матеріали по темі

– Будь-яка складна ситуація для мене – виклик, необхідність швидко аналізувати обставини. Намагаюся реагувати рішуче і без вагань. Навіть коли ресурсів мінімум. Мобілізуюся, аби знайти рішення: не відкидаю жодної ідеї, що спадає на думку. Несподівані думки й ідеї часто виявляються найефективнішими.

Сава Лібкін, ресторатор

– Мій рецепт боротьби зі стресом – не узалежнювати своє життя від грошей. Коли бізнес кульгає, треба перевести увагу на більш ціннісні сфери: сім’ю, близьких, команду. Попрацювати волонтером. Коли бачиш людські страждання, голова перемикається моментально. Все стає на свої місця. Коли мені погано, я займаюся тим, що цікаво іншим, а не мені.

Іван Богдан, СЕО Yakaboo

– Під час карантину почав працювати по 12–14 годин на день. Взявся розвивати нові звички. Привчив себе прокидатися не за будильником, а зі сходом сонця. Бігаю або тренуюся зранку, щоб зарядитися на весь день. Фізична активність знижує стрес, тренує силу волі. Почав медитувати й використовувати дихальні практики. Допомагає робота: нові проєкти, спілкування з цікавими людьми. І обов’язково – читання книг. 

Ганна Луковкіна, засновниця маркету «Всі. Свої»

– Мої антидепресанти – моя робота і команда. У карантин ми працювали на 300%: скасували маркети, закрили магазини, перевели івенти і продажі в онлайн. Запустили кампанію з пошиття захисних костюмів для медиків. Постійно запитували себе: «Що далі?» Часу на стрес не залишилося. Допоміг переїзд за місто: проводжу більше часу із сім’єю, працюю на свіжому повітрі, бігаю в лісі. 

Опубліковано в першому номері журналу Forbes (червень 2020)

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд