Категорія
Лідерство
Дата

Зараз на ринку праці найкращий час просити підвищення. Як це зробити правильно

3 хв читання

Зараз на ринку праці найкращий час просити підвищення. Як це зробити правильно /Getty Images

Getty Images

Часи, коли люди роками працювали на одному місці, минули. Більше половини учасників LinkedIn щороку змінюють назву посади у своїх профілях

Велике звільнення (Great Resignation) на світовому ринку праці схоже на велику перестановку талантів (Great Reshuffle), вважає Райєн Росланскі, CEO LinkedIn, найбільшої соціальної мережі для професіоналів, де зареєстровано близько 800 млн осіб.

За даними LinkedIn, найчастіше роботу змінює молодь. Покоління Z переходить на нове місце у 80% випадках, за ним ідуть Міленіали (50%).

Ці дані підтверджують дослідження зарплат фінансової компанії Bankrate: більше половини американців хочуть знайти нову роботу протягом наступних 12 місяців.

Найпоширеніші причини зміни роботи:

  • вища зарплата: 52%;
  • кращі умови праці: 46%;
  • збіг цінностей працівника та нової компанії: 35%;
  • привабливий пакет: 35%;
  • вигоряння на старій роботі: 34%;
  • гнучкий графік: 34%.

Бебі-бумери виходять на пенсію, більшість Іксів мають зобов'язання середнього віку, тому 20-річне покоління Z та Міленіали, яким за 30, більш мобільні. Два останні закінчили університети після рецесій. Як правило, після кризи випускники знаходять малооплачувану посаду, що змушує їх частіше міняти роботу в надії знайти більш якісну з вищою заробітною платою.

В Україні на ринку праці зараз найбільше претендентів та співробітників – представники покоління Z та Міленіалів, яких приваблюють не лише оплата, умови праці, а й корпоративна репутація, соціальна відповідальність, комунікації з керівництвом та постійне навчання. До 2025 року цих працівників буде більшість, тому роботодавцям слід звернути увагу саме на ці дві категорії та переглянути свою HR-політику.

«По всьому світу ваші співробітники замислюються не тільки про те, як вони працюють, а чому і чого вони хочуть від своєї кар'єри та життя… Велика перестановка талантів, швидше за все, триватиме ще рік чи два, а колись закінчиться», – вважає Росланські.

За даними дослідження Harvard Business Review, зараз найчастіше звільняються люди віком від 30 до 45 років. Пандемія та віддалена робота створили попит на менеджерів середньої ланки з досвідом роботи. Через скорочення на початку карантину, збільшення обсягу робіт, заморожені бюджети та тиск саме ця категорія співробітників переглядає свої погляди на майбутню роботу та особисті цілі.

Основна причина звільнень та зміни місця роботи українців – заробітна плата та пропозиції з великою винагородою. Тому у 2022 році зі зростанням бізнесу великі вітчизняні та міжнародні компанії в Україні підвищуватимуть зарплати та збільшуватимуть штат.

За даними дослідження «Барометр ринку праці України», 2021 року заробітну плату переглянули 70% роботодавців.

2022-го на зростання бізнесу очікує понад 80% топменеджерів великих українських та міжнародних компаній Європейської бізнес-асоціації, де всі респонденти заявили про те, що планують підвищення зарплати.

Такі результати підтверджує опитування провідних українських та міжнародних компаній Американської торгової палати в Україні: понад 65% компаній прогнозують зростання корпоративних доходів, 46% планують збільшити кількість працівників.

Зазвичай вважають, що найкращий час просити підвищення – кінець року або річна оцінка, але це не завжди так.

Щоб отримати вищу посаду, недостатньо добре виконувати свою роботу вчасно. Важливо, щоб ваше начальство знало про ваші досягнення та бачило вашу майбутню цінність для компанії.

Не чекайте кінця року, самі ініціюйте регулярні зустрічі з керівництвом, щоб показати та обговорити проміжні результати, спитати зворотний зв'язок та вчасно коригувати свій план.

Також важливо фіксувати свої проміжні перемоги, які можна обговорити з начальством. Крім оцінки результатів роботи, важливо пам'ятати свої кар'єрні цілі та знати плани компанії.

Оскільки ви та ваш керівник не єдині учасники вашої роботи, візьміть за правило просити зворотний зв'язок у колег після завершення кожного великого проєкту. Таким чином, у вас буде повніша картина того, як ваша робота сприймається менеджерами інших відділів, на різних рівнях.

Більше спілкуйтеся зі співробітниками, обговорюйте, як можна поліпшити ситуацію, запитуйте. Не бійтеся робити помилки. Не помиляються лише ті, хто не намагається чи нічого не робить. Згадайте великі провали Ілона Маска (Tesla, PayPal, SpaceX).

Під час зустрічі з начальником говоріть про те, як результати вашої роботи допомогли досягти спільних цілей, про вашу готовність взяти більше відповідальності та ваше прагнення продовжувати працювати в компанії, щоб зробити ще більше.

Розмова про підвищення схожа на складання іспиту: щоб його пройти, краще почати готуватися заздалегідь.

Матеріали по темі
Контриб'ютори співпрацюють із Forbes на позаштатній основі. Їхні тексти відображають особисту точку зору. У вас інша думка? Пишіть нашій редакторці Тетяні Павлушенко – [email protected]

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні