Категорія
Новини
Дата

Viva Energy, яка продає паливо під брендом Shell по всій Австралії, відмовилася від російської нафти

1 хв читання

Австралійські нафтопереробні компанії Viva Energy та Ampol не купуватимуть російську нафту через війну в Україні. Про це пише The Sydney Morning Herald.

Головні факти:

  • Viva Energy, оператор австралійських автозаправних станцій Shell, отримає ще дві партії нафти. Їх вона вже закупила в Росії, щоб запобігти загрози нестачі палива.
  • Компанія виключила нові замовлення сирої нафти російського походження. Вона заявила, що «нажахана подіями, що розгортаються в Україні», і висловила співчуття тим, хто постраждав від вторгнення. «Як наслідок і у відповідь, Viva Energy прийняла рішення припинити закупівлі сировини російського походження», – заявила компанія.
  • Паливний гігант Ampol, що входить до списку ASX, у вівторок також засудив дії Росії в Україні та підтвердив, що не купував російську нафту чи інші паливні продукти з початку війни.
  • Проте вона також раніше придбала два російські вантажі до вторгнення, які мали бути вивантажені до кінця квітня.

Контекст:

Раніше найбільша нафтова компанія Європи Shell Plc придбала партію російської нафти сорту Urals з рекордною знижкою. Ціна російської нафти для Shell була на $28,45 за барель нижчою, ніж коштує еталонний сорт Dated Brent. Компанія продемонструвала готовність купувати енергоресурси в Росії, попри її агресію проти України. 

Ціна на нафту Brent Crude досягла позначки у $139 за барель, потім опустилася до $130 за барель. Ціна на американську нафту, яка визначається ф’ючерсами West Texas Intermediate crude, пробила максимум у $130 під час торгів, передає CNBC. Нафта дорожчає на фоні розмов про заборони її імпорту з Росії.

Росія – третій за величиною виробник нафти у світі після США і Саудівської Аравії. Вона зазвичай експортує близько 7,5 млн барелів нафти на добу. Найбільшими імпортерами російської нафти є Європа (53%) й Азія (39%). Низка європейських НПЗ, включно з Neste і Preem зі Швеції, відмовились від Urals та почали шукати інші місця.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні