Категорія
Новини
Дата

Viva Energy, яка продає паливо під брендом Shell по всій Австралії, відмовилася від російської нафти

1 хв читання

Австралійські нафтопереробні компанії Viva Energy та Ampol не купуватимуть російську нафту через війну в Україні. Про це пише The Sydney Morning Herald.

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Головні факти:

  • Viva Energy, оператор австралійських автозаправних станцій Shell, отримає ще дві партії нафти. Їх вона вже закупила в Росії, щоб запобігти загрози нестачі палива.
  • Компанія виключила нові замовлення сирої нафти російського походження. Вона заявила, що «нажахана подіями, що розгортаються в Україні», і висловила співчуття тим, хто постраждав від вторгнення. «Як наслідок і у відповідь, Viva Energy прийняла рішення припинити закупівлі сировини російського походження», – заявила компанія.
  • Паливний гігант Ampol, що входить до списку ASX, у вівторок також засудив дії Росії в Україні та підтвердив, що не купував російську нафту чи інші паливні продукти з початку війни.
  • Проте вона також раніше придбала два російські вантажі до вторгнення, які мали бути вивантажені до кінця квітня.

Контекст:

Раніше найбільша нафтова компанія Європи Shell Plc придбала партію російської нафти сорту Urals з рекордною знижкою. Ціна російської нафти для Shell була на $28,45 за барель нижчою, ніж коштує еталонний сорт Dated Brent. Компанія продемонструвала готовність купувати енергоресурси в Росії, попри її агресію проти України. 

Ціна на нафту Brent Crude досягла позначки у $139 за барель, потім опустилася до $130 за барель. Ціна на американську нафту, яка визначається ф’ючерсами West Texas Intermediate crude, пробила максимум у $130 під час торгів, передає CNBC. Нафта дорожчає на фоні розмов про заборони її імпорту з Росії.

Росія – третій за величиною виробник нафти у світі після США і Саудівської Аравії. Вона зазвичай експортує близько 7,5 млн барелів нафти на добу. Найбільшими імпортерами російської нафти є Європа (53%) й Азія (39%). Низка європейських НПЗ, включно з Neste і Preem зі Швеції, відмовились від Urals та почали шукати інші місця.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні