10 жовтня у Києві лунала найдовша тривога за період вторгнення – 5 годин 37 хвилин. За цей час Росія нанесла не менше шести ударів по столичних районах, зокрема по центру, де зосереджена велика кількість пам’яток архітектури, закладів культури та освіти. Які з них потрапили під ракетний обстріл і яких пошкоджень зазнали
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
«Ми всі цілі. Тримаємось!» – відповідають у коментарях підписникам працівники Національного музею Тараса Шевченка. Крім нього, під обстрілом опинились Національна філармонія України, Музей Ханенків, два корпуси КНУ ім. Т. Шевченка.
«Ми поки уникаємо поширювати багато інформації, але музеї отримали переважно фасадні пошкодження: постраждали вікна, частково – двері», – каже заступниця міністра культури та інформаційної політики Катерина Чуєва. Для вікон руйнівною стала вибухова хвиля. Але критичних для будівель ушкоджень поки що нема, додає чиновниця.
Про суму завданих збитків говорити рано. Але, за словами Чуєвої, деякі міжнародні фонди, що опікуються культурною спадщиною, заявили про готовність допомогти постраждалим мистецьким закладам. Що відомо про рівень пошкоджень.
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Внаслідок вибухів постраждали два корпуси: Червоний, який є памʼяткою історії національного значення, та Інститут філології КНУ ім. Т. Шевченка. Ударною хвилею пошкодило Наукову бібліотеку ім. М. Максимовича, яка підпорядковується університету.
В будівлях вибиті вікна та понівечені двері. Працівники та студенти, які були в будівлях чи поряд з ними, не постраждали.
«Споруди ушкоджені. Люди цілі. Переходимо на дистанційку і працюємо на Перемогу! Все буде Україна», – написав у своєму Facebook ректор університету Володимир Бугров.
Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків
До вторгнення музей зберігав колекцію мистецьких робіт Стародавнього Єгипту, Греції та Риму. На початку повномасштабної війни виставкові зали спорожніли, проте музей залишився доступним для туристів. 10 жовтня його зачинили. Пошкодження оцінюють, йдеться в акаунті музею у Twitter.
Національний музей Тараса Шевченка
Музей розташований в палаці XIX століття, який належав меценату та підприємцю Миколі Терещенку. У 24 залах було понад 800 оригінальних картин, портретів, малюнків, офортів Шевченка, особисті речі поета, фотокопії його рукописів.
Під час вторгнення музей продовжував працювати. Щоб ліквідувати наслідки ракетного удару, його зачинили до 16 жовтня.
Національна філармонія України
Про конкретні пошкодження у філармонії не повідомляють, але заплановані на 11, 12 і 13 жовтня концерти в Колонному залі імені М.В. Лисенка, музичному салоні та інших концертних майданчиках Києва скасовано.
Київський міський будинок вчителя
Ударна хвиля вибила вікна та скло на куполі.
Скляний пішохідний міст
Ракета впала біля пішохідного моста та зруйнувала частину конструкцій. Тому міст тимчасово перекриють.
Вибухи пошкодили також будівлю штаб-квартири Міністерства освіти і науки України, проте деталі пошкоджень поки невідомі.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.