«Коли востаннє ви публічно, на зустрічах співробітників казали: «Я помилився»?» – запитав у зали на Саміті СЕО гендиректор аптечної мережі АНЦ Микола Щербина. Без щирого визнання власних помилок лідеру ніколи не побудувати культуру інновацій у компанії. Створити таку культуру не на словах, а на ділі, потребує величезних зусиль, переконана професорка Гарвардської бізнес-школи Емі Едмондсон. Але це того варте. Авторка книги 2023 року за версією Financial Times – про те, як навчити свої команди робити правильні помилки
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Книгу «Правильний вид неправильного: наука хороших невдач» ще не переклали українською – отже, більшість підприємців, найімовірніше, ще не читали її. Як би ви сформулювали для них основну ідею книги?
Головна ідея книги – не всі помилки однакові. Два типи помилок – базові та комплексні – можна попередити, і ми маємо наполегливо працювати, щоб зробити це. А ось третій тип помилок попередити неможливо. Я називаю їх «розумними» помилками – це небажані результати прорахованого ризику. Прорахований ризик завжди відбувається на новій території, де немає інструкцій та описаних правил.
Цей ризик не має бути більшим за необхідний. Завдання розумної помилки – отримати нове знання. Отже, варто бути вдумливим щодо величини помилки, до якої ви готові.
Ще одна велика ідея книги – потрібно привчити себе ризикувати. Казати собі: «Так, це може закінчитися не так, як я сподіваюсь. Але в мене є причини вважати, що все спрацює, і я готовий спробувати, бо урок, який я отримаю, – хороший він чи поганий – допоможе мені наблизитися до наступного тесту».
Водночас це не дозвіл бути недбалим. Якщо ти помиляєшся на відомій собі території – це погано. Ти міг цього уникнути.
Підприємець Лев Жиденко у своїй компанії «Аврора» використовує помилки як пальне для інновацій. Він каже, що в суспільстві надто вкорінена ідея про те, що помилки – це щось, за що карають.
Так.
Як подолати таку сильну ненависть?
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.