Категорія
Життя
Дата

Розстріляне відродження – новий погляд. Усі обговорюють реп-мюзикл «Ти [Романтика]». Що це за проєкт, хто його створив і чому навколо нього стільки суперечок

Ти Романтика МУР

Реп-мюзикл «Ти [Романтика]» проєкту МУР із 29 лютого на YouTube подивилися понад 185 000 людей. Зображення: скриншот із лірик-відео

Лесь Курбас тримає «культурний фронт», поки Володимир Сосюра вступає в третю окрему штурмову бригаду. Реп-мюзикл «Ти [Романтика]» про письменників доби Розстріляного відродження від музичного проєкту МУР зібрав понад 185 000 переглядів на YouТube за п'ять днів і розділив креативну спільноту на протилежні табори. Як створювали «Ти [Романтика]», скільки він коштував і яке майбутнє в проєкту? Forbes відповідає на головні питання про нашумілий реп-мюзикл.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Альбом «Ти [Романтика]» – реп-мюзикл із 17 треків, пов’язаних сюжетом: історією репресій українських письменників ХХ століття. Головний герой – «хлопчик-той-що-вижив», Павло Тичина. Голосами проєкту стали Сергій Жадан, гурти Nazva і «Хейтспіч», ведучий Євген Янович і акторка Олена Кравець.

Мета проєкту МУР – розказати українцям про трагедію репресованих митців і зацікавити молодь національною літературою, каже співзасновник Микола Шмундир, 21. «Ми самі молоді, тому знаємо, як це зробити», – додає він.

Лірик-відео «Ти [Романтика]» проєкту МУР. Режисерка монтажу – Марія О’Райлі

«Чортові генії. Дивитися всім», – відгукнулася про лірик-відео українська письменниця Тамара Горіха Зерня. Проєкт сподобався креативникам із різних сфер, зокрема поетесі Мар’яні Савці, продюсеру Олексію Гладушевському, режисерці Наталії Ворожбит. «Це і є популярна культура, про яку ми мріяли з часів Винниченка», – написала директорка «Мистецького арсеналу» Олеся Островська.

Водночас критики сварять МУР за граматичні помилки, русизми та невигадливі рими. 

Що важливо знати про альбом «Ти [Романтика]»?

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні