Без гігантських планів і з реальними проблемами. Що Україна везе з третьої конференції з відновлення у Берліні. Forbes зібрав шість висновків від учасників заходу /Getty Images
Категорія
Гроші
Дата

Forbes Digital

Без гігантських планів і з реальними проблемами. Що Україна везе з третьої конференції з відновлення у Берліні. Forbes зібрав шість висновків від учасників заходу

7 хв читання

Getty Images

Третя Ukraine Recovery Conference зібрала понад 700 міжнародних та українських компаній. Фокус на приватні інвестиції (а не сотні мільярдів на відбудову) – ключова тема заходу в Берліні. Серед інших топтем – посилення ППО, відновлення енергетики та страхування військових ризиків. Forbes поспілкувався з 10 учасниками конференції. Що Україні дала дводенна зустріч у Німеччині

⚡️Інвестуйте у свої знання з сайтом Forbes. Лише з 18 по 21 липня знижка 40% за промокодом FLASH. Отримайте доступ до матеріалів, які формують лідерів. Підписуйтеся.

«Якщо конференція в Лугано два роки тому була більше про «космос», то зараз, у Берліні, ми побачили більш реалістичну розмову», – каже співзасновник і CEO інтернет-компанії Genesis Володимир Многолєтній. Він був одним зі спікерів на третій за час повномасштабної війни конференції з відновлення України Ukraine Recovery Conference (URC), що проходила 11–12 червня у Берліні. 

Влітку 2022-го у швейцарському Лугано уряд України презентував мегапрограму відбудови на $750 млрд. Торік у Лондоні урядовці демонстрували плани концептуальної трансформації окремих галузей економіки на десятки мільярдів. Зокрема запамʼятався план перетворення України на енергетичний хаб Європи вартістю $400 млрд до 2050-го.

У Берліні ж розмови точилися навколо більш приземлених, але одночасно і більш реалістичних і нагальних питань. На конференцію приїхала велика кількість українських підприємців, що презентували конкретні інвестиційні проєкти, зазначає Многолєтній. Велика увага приділялася страхуванню військових ризиків: у цьому питанні теж є прогрес.

Але, можливо, найбільш показова особливість берлінської конференції – чи не кожна панель незалежно від теми розпочиналася й закінчувалася питанням посилення ППО України, каже нардепка з економічного комітету Верховної Ради та співголова міжпарламентської групи дружби з Німеччиною Галина Янченко.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні