У якому стані російська економіка на третьому році повномасштабної війни? Як довго вона зможе утримувати темпи військового виробництва? Які санкції найбільше б’ють по РФ? Про це в інтерв’ю Forbes розповіла запрошена наукова співробітниця Інституту міжнародної економіки Петерсона та аналітичного центру Bruegel, віцепрезидентка Київської школи економіки Еліна Рибакова.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Попри сотні санкцій та обмежень, російська економіка пристосувалася до життя в ізоляції та навіть показує зростання. Насамперед завдяки нарощуванню військового виробництва, що, як визнає влада РФ, «перегріває» її. Але ситуація далека від того, що хотіли б бачити Україна та її партнери.
В оцінках економіки РФ не варто впадати в крайнощі – або чекати, що вона розвалиться завтра, або вважати, що вона непохитна, радить Еліна Рибакова, директорка Київської школи економіки (KSE) з міжнародних програм, запрошена наукова співробітниця Інституту міжнародної економіки Петерсона та аналітичного центру Bruegel. Як експертка KSE Institute вона займається міжнародними санкціями проти Росії.
Forbes поговорив із Рибаковою у Києві, куди вона приїхала як спікерка на щорічну дослідницьку конференцію центробанків, організовану Нацбанком України та центробанком Польщі.
Рибакова часто каже «ми», маючи на увазі західні країни та Україну, та «вони» – коли говорить про Росію. Вона наголошує: санкції – це шахи, обидві сторони відповідають на ходи одна одної, тому потрібно постійно їх удосконалювати і закривати лазівки. Робити це непросто, особливо при браку політичної волі.
Еліна Рибакова розповіла про стан російської економіки, можливості РФ продовжувати війну і найбільш болючі санкції, які можуть застосувати західні країни.
Інтерв’ю скорочено та відредаговано для зрозумілості.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.