Категорія
Гроші
Дата

З думкою про 2025-й. Як два роки війни змінили українську економіку та до чого готуватися далі. Розповідають економісти з Goldman Sachs та Oxford Economics

Ендрю Матені і Євгенія Слєпцова /ілюстрація Ілля Колесник для Forbes Ukraine

Ендрю Матені і Євгенія Слєпцова Фото ілюстрація Ілля Колесник для Forbes Ukraine

Чого очікувати від української економіки у 2024-му та 2025-му роках? На ключові економічні запитання відповідають Євгенія Слєпцова з Oxford Economics та Ендрю Матені з Goldman Sachs. Бонус: великий макропрогноз для України від Focus Economics

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Науковий керівник всесвітньовідомого економіста і професора Каліфорнійського університету Берклі Баррі Ейхенгріна працював у спецгрупі, що відповідала за стратегічне бомбардування Німеччини під час Другої світової.

«Фізичні руйнування в індустріалізованих країнах, наприклад фабрик чи електростанцій, не є надто ефективними, оскільки їх відносно легко відбудувати. Це більше впливає на моральний дух суспільства», – переказував Ейхенгрін висновки вчителя під час розмови з Forbes у жовтні 2022‐го. Тоді Росія вже здійснила низку ракетних атак на українську цивільну інфраструктуру.

Це позначилося на економічних настроях. На початку 2023‐го НБУ опублікував прогноз із майже нульовим зростанням ВВП минулого року. Фактично вийшло 5,3%.

У квітні 2024‐го маємо чергову хвилю російських ударів по енергетиці, напружену ситуацію на фронті та невизначеність із допомогою США, що тривала пів року. Про перспективи українського ВВП Forbes поговорив з економістами, які досліджують нашу країну – Євгенією Слєпцовою з Oxford Economics та її колегою з інвестбанку Goldman Sachs Ендрю Матені.

Інтервʼю скорочено та відредаговано для зрозумілості.

Євгенія Слєпцова, Oxford Economics

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні