Великі плани, шалений попит та слабкий результат. Проєкт «єОселя» отримав 50 млрд грн на програму іпотеки, але в реальності у нього немає грошей. У чому проблеми /колаж Олександра Карасьова
Категорія
Гроші
Дата

Великі плани, шалений попит та слабкий результат. Проєкт «єОселя» отримав 50 млрд грн на програму іпотеки, але в реальності у нього немає грошей. У чому проблеми

колаж Олександра Карасьова

Вже майже 46 000 українців подали заявку на іпотеку в межах держпрограми «єОселя», але кредит на власне житло отримали лише 4%. На задоволення всього попиту в держкомпанії «Укрфінжитло» не вистачає грошей. Як держава намагається активізувати ринок нерухомості та які проблеми ще треба вирішити? 

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

У жовтні 2022 року для активізації ринку нерухомості держава запустила програму «єОселя» – пільгові іпотечні кредити під 3% для військових, правоохоронців, медиків та освітян. За даними сервісу ЛУН, минулоріч продажі на первинному ринку зменшились у 8–12 разів у порівнянні з 2021-м. 

За девʼять місяців існування програми, якою займається держкомпанія «Укрфінжитло», поки що не вдалося вплинути на ситуацію: попри десятки тисяч заявок, станом на початок липня через «єОселя» було видано менш ніж 2000 іпотечних кредитів. Це трохи більше ніж 10% від плану – упродовж 2023-го держава розраховувала видати 12 000–15 000 пільгових іпотечних кредитів, заявляла в грудні 2022-го міністерка економіки Юлія Свириденко.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні