Категорія
Новини
Дата

АМКУ дозволив «Метінвесту» Ахметова купити Дніпровський металургійний комбінат. Нового власника визначить аукціон

Антимонопольний комітет України (АМКУ) надав дозвіл компанії Metinvest на придбання активів Дніпровського металургійного комбінату в місті Кам'янське. Однак підприємство негласно і так контролює олігарх Рінат Ахметов, пише УкрРудПром.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Продаж єдиного майнового комплексу Дніпровського комбінату (ДМК) відбувається в рамках санації. Це необхідно для запобігання зупинки роботи та ліквідації підприємства.
  • Підприємства групи «Метінвест» є кредиторами ДМК, вимоги яких визнано в рамках справи про банкрутство.
  • АМКУ надав дозвіл на придбання через незначні сукупні частки учасників концентрації на більшості спільних ринків: сталева заготовка, прутки, дрібно- та середньорозмірний фасонний прокат загального призначення.
  • Водночас щодо ринку товарного чавуну АМКУ зазначив, що концентрація може призвести до посилення ринкового становища групи «Метінвест». Аби усунути можливий негативний вплив на конкуренцію, «Метінвест» має взяти на себе зобов’язання щорічно (протягом трьох років) продавати на внутрішній ринок понад 12 000 тонн чавуну за ринковими цінами.
  • Надання дозволу на концентрацію Metinvest B.V. не свідчить, що саме ця компанія стане покупцем цільового об’єкта, зазначив АМКУ. Нового власника ДМК буде визначено на електронному аукціоні.

Контекст

Дніпровський металургійний комбінат – одне з найбільших підприємств промислового комплексу України з повним металургійним циклом. Формально комбінат наразі належить корпорації «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД) - контрольний пакет акції належить структурам афільованим з російським Зовнішекономбанком, а міноритарні власники – Сергій Тарута й Олег Мкртчан, пише УкрРудПром. При цьому ДМК негласно контролює олігарх Рінат Ахметов, який придбав його після втрати на окупованій території Донбасу контролю над активами СКМ, зокрема Єнакіївським металургійним заводом.

З 2017 року керівні посади на ДМК займають менеджери «Метінвесту». Після того, як Дніпровський меткомбінат очолив гендиректор Єнакіївського метзаводу Олександр Подкоритов, холдинг Ахметова почав враховувати продажу продукції Дніпровського меткомбінату в результатах власної фінансової діяльності.

2019 року ДМК оголосив про вимушену зупинку основних виробничих потужностей. Підприємство пояснило це рішення глобальною кризою на ринку металопродукції, зниженням показників рентабельності і нестачею оборотних коштів. Нині відносно підприємства порушено справу про банкрутство. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні