Категорія
Новини
Дата

АМКУ дозволив «Vodafone Україна» купити провайдера «Фрінет»

Антимонопольний комітет України дозволив «ВФ Україна» («Vodafone Україна») придбати частку в ТОВ «Фрінет», яка забезпечує компанії набуття контролю над провайдером, повідомила пресслужба АМКУ.

Ключові факти

  • Зазначається, що заявлена концентрація не призводить до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на товарних ринках України, тому АМКУ надав відповідний дозвіл.
  • Згідно із повідомленням, концентрація відбувається у сфері надання послуг фіксованого доступу до інтернету. Учасники угоди надають послуги доступу до інтернету як фізичним, так і юридичним особам у межах багатьох населених пунктів України.
  • Частки групи покупця на регіональних ринках є незначними. Тож після угоди сукупні частки учасників концентрації на регіональних ринках не перевищуватимуть 15–21%.
  • Під час розгляду заяви було встановлено, що ці ринки є висококонкурентними. Основними конкурентами «ВФ Україна» вважає компанії Ukrtelecom, Vega, Kyivstar, Fregat, Lanet, Triolan, Homenet, Goodnet, Prosto, IT-Invest, Darkwood, RedLine та ін.

Контекст

Дохід телеком-оператора «Vodafone Україна» у 2022 році склав 19,8 млрд грн, йдеться в пресрелізі компанії. Чистий прибуток впав до 1,1 млрд грн, що на 71% менше за показник 2021 року.

Зменшення доходу рік до року склало 2%. Основною причиною цього стало загальне зменшення кількості абонентів: станом на грудень 2022 року у компанії-оператора нараховувалося 15,4 млн абонентів.

Близько 3,5 млн абонентів оператора «Vodafone Україна» виїхали зі східних і південних регіонів України через війну. Понад 2,2 млн абонентів попрямували за кордон, однак продовжують користуватися послугами оператора.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні