Міжнародний валютний фонд (МВФ) наступного року може відправити Україні $2,2 млрд двома траншами. Але, щоб отримати ці гроші, уряд має за сім місяців виконати 12 умов: від підготовки до приватизації ПриватБанку до аудиту COVID-фонду
Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Замовляйте та отримуйте два журнали за ціною одного!
МВФ 22 листопада продовжив програму Stand-by на $5 млрд для України до червня 2022 року та виділив другий транш на $699 млн. Перший – на $2,1 млрд – країна отримала півтора роки тому.
Продовження програми обіцяє Україні у 2022 році ще два транші в березні та червні – на $700 млн та $1,5 млрд відповідно. Щоправда, щоб отримати перекази від МВФ, уряд має у строки виконати 12 умов.
До кінця листопада –
- Прийняти закон про бюджет на 2022 рік із дефіцитом у 3,5% ВВП.
- Скасувати пом'якшення критеріїв відбору для представників держави в наглядових радах держбанків.
- Затвердити план передачі повноважень від старих членів наглядових рад у держбанках новим.
До кінця грудня –
- Опублікувати результати аудиту COVID-фонду.
- Офіс генерального прокурора має опублікувати звіт про справи проти колишніх власників банків, закритих з початку 2014 року.
- Національний банк має затвердити план МВФ щодо підвищення якості банківського нагляду.
До кінця січня – уряд має ухвалити стратегію щодо часткової чи повної приватизації ПриватБанку та Ощадбанку.
До кінця лютого – необхідно затвердити стратегію повернення активів збанкрутілих банків.
До кінця березня –
- Прийняти зміни до антикорупційного законодавства. Мета: покращити процедуру відбору голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури; посилити незалежність та прозорість відомства.
- Ввести загальну базу споживачів для постачальників газу.
До кінця квітня – завершити перевірку членів Вищої ради правосуддя.
До кінця травня – провести корпоратизацію державного «Енергоатому» та призначити наглядову раду.
Україні важливо залишатися в програмі МВФ, щоб міжнародні та локальні інвестори розуміли, що ситуація стабільна і країна не сходить зі шляху реформ, сказав Forbes голова аналітичного відділу Adamant Capital Костянтин Фастовець. За його словами, відсутність чіткого прогресу з МВФ також ускладнила б життя Національному банку, який намагається зменшити інфляцію з поточних 11% до 5%. «Без позитиву від МВФ Нацбанк уже до кінця цього року змушений був би посилити свою політику та підвищити ставку», – каже він.
З початку співробітництва в середині 1990-х років Україна та МВФ уклали кредитних угод на загальну суму понад $70 млрд. За останні 20 років країна не змогла виконати жодної з шести програм Фонду. Загалом із понад $70 млрд українські уряди різних років отримали лише половину.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.