Категорія
Новини
Дата

Баффет збільшив ставку на пʼять торгових домів Японії. Акції компаній зростають на новинах про інтерес мільярдера

Інвесткомпанія Berkshire Hathaway Воррена Баффета збільшила частку в пʼяти найбільших японських торгових домах (так званих Sogo shosha) в середньому до більш ніж 8,5%, пише Bloomberg

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Berkshire планує збільшити свої інвестиції до 9,9% в Itochu, Marubeni, Mitsubishi, Mitsui & Co та Sumitomo. «Після цього Berkshire Hathaway не планує здійснювати жодних покупок, якщо тільки не буде отримано спеціальне схвалення інвестицій з боку ради директорів», – йдеться у повідомленні інвесткомпанії.
  • Баффет зробив ставку на пʼять японських торгових домів улітку 2020 року. Тоді Berkshire Hathaway купила трохи більше 5% акцій компаній, кожна з яких належить до Sogo shosha. Загальна сума вкладень оцінювалася в $6,22 млрд. У листопаді 2022 року Berkshire збільшив частку до 6%.
  • У квітні цього року компанія Баффета повідомляла, що знову збільшила частки у пʼяти найбільших торгових компаніях Японії до 7,4% та розглядає можливість подальших інвестицій в інші компанії країни. 

Контекст

Після новин про інтерес Баффета до японських торгових домів їхні акції показували суттєве зростання. Цього року всі акції, в яких інвестував Баффет, зросли більш ніж на 30%, а акції Marubeni подорожчали на 62%. З кінця 2020 року папери японської торгової компанії Marubeni зросли в ціні більш ніж утричі.

Підтримка відомого інвестора у поєднанні з ознаками стабільної інфляції в країні та заходи щодо підвищення прибутковості акціонерів, включаючи зворотний викуп акцій, допомогли підняти японські акції до 33-річного максимуму.

За даними порталу GuruFocus, найбільшу частку в портфелі Berkshire Hathaway займав IT-сектор (45,1%), далі йдуть фінанси (24%), енергетика (12%), споживчі товари (12%), комунікаційні послуги (3,7%) та охорона здоровʼя (1,4%). 

Загалом у портфелі фінансового конгломерата на кінець третього кварталу було 49 компаній. Apple зберегла лідерство за часткою в портфелі (41,76%), друге та третє місця посіли Bank of America (10,3%) та Chevron (8%).

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні