Казначейство Бельгії відмовило російському ВТБ в отриманні ліцензії на розблокування клієнтських активів, заморожених в Euroclear. Про це повідомила пресслужба банку. Раніше про відмову повідомили «Альфа-Капітал», «Цифра брокер» і «Тінькофф страхування», пише «Інтерфакс».
На кінець 2022 року ВТБ оцінював обсяг своїх заморожених в Euroclear та Clearstream активів приблизно в 600 млрд рублів, або $6,6 млрд за поточним курсом.
Деталі
- ВТБ у січні 2023 року надіслав на адресу казначейства Бельгії та мінфіну Люксембургу запити про отримання ліцензій на розблокування іноземних цінних паперів клієнтів і доходів за ними.
- Йшлося про активи інвесторів, які перебувають на брокерському обслуговуванні у ВТБ, і тих, на рахунки яких до передання активів могли бути зараховані купони, дивіденди або кошти від погашення цінних паперів.
- ВТБ опрацьовує підстави для подання адміністративної скарги на рішення регулятора до вищої інстанції – Державної ради Бельгії.
Контекст
Звʼязки між європейськими центральними депозитаріями Euroclear, Clearstream і російським центральним депозитарієм НРД (Національний розрахунковий депозитарій, входить до групи «Московської біржі») фактично перервалися майже одразу після російського вторгення в Україну в лютому 2022 року.
У березні 2022 року європейські центральні депозитарії обмежили операції за рахунком НРД. ЄС на початку червня 2022 року заніс НРД до списку санкцій, що призвело до блокування його рахунків у Euroclear і Clearstream.
Єврокомісія на початку жовтня 2022 року опублікувала розʼяснення, згідно з якими влада окремих країн – членів ЄС могла дозволяти здійснення угод, необхідних для закриття в строк до 7 січня 2023 року контрактів і угод, укладених до введення санкцій проти НРД. Учасники російського ринку подали запити на отримання генеральних ліцензій у міністерства фінансів Бельгії та Люксембургу для розблокування активів усіх непідсанкційних інвесторів.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.