Бенксі підтвердив, що створив сім муралів у різних місцях України, включно з Києвом, Ірпенем і Бородянкою. Про це пише The Art Newspaper.
Ключові факти
- Три роботи, виконані у впізнаваному стилі британського вуличного художника, помітили ще минулого тижня.
- На одній чоловіка, схожого на президента РФ Володимира Путіна, у дзюдо-спарингу кидає на лопатки хлопчик. Друга робота зображує двох дітей, які використовують протитанковий «їжак» як гойдалку. Третя намалювана у руїнах розбомбленої будівлі. На ній гімнастка виконує стійку на руках.
- Бенксі підтвердив авторство цих, а також ще чотирьох робіт. Серед них:
- жінка в халаті, протигазі та з вогнегасником;
- бородатий чоловік, що приймає ванну;
- ядерна боєголовка в кузові вантажівки, у яку, схоже, перетворили вже намальований кимось пеніс.
- Робота з гімнасткою, яку британський стріт-артер показав у своєму інстаграмі, зібрала понад два мільйони лайків.
- Поява в Україні муралів Бенксі спричинила хвилю обговорень в культурній спільноті. Так, арт-менеджерка Катя Тейлор вважає ці малюнки жестом підтримки українців.
«Його завдання підсвітити світові, який зайнятий своїм, що за 9 місяців війна не закінчена, а життя дітей, які в тому числі ростуть у Бородянці та таких містах, може виглядати ось так, і нічиє дитинство не повинно проходити на руїнах», – написала Тейлор у своєму фейсбук.
- Натомість художник Олександр Курмаз вважає роботу Бенксі в Бородянці «досить проблематичною». У твіттері британському стріт-артеру закидають естетизацію війни та використання своєї привілейованості.
Контекст
У березні репродукцію однієї з найвідоміших антивоєнних робіт Бенксі CND Soldiers продали на аукціоні, зібравши $106 505 для дитячої лікарні в Києві. Оригінальний мурал вперше зʼявився біля будівлі парламенту в Лондоні в 2003 році під час протестів проти війни в Іраку.
Війна в Україні привернула увагу й інших закордонних митців. Так, п’ятирічна Валерія з Кривого Рогу стала героїнею арт-проєкту художника JR. Її масштабний чорно-білий портрет став основою для диджитал-обкладинки журналу TIME. Щоб створити її, волонтери розгорнули у Львові полотно у 45 метрів. Також цей перформанс був покликаний привернути увагу до трагедії Маріупольського драмтеатру.
Один із найбагатших художників світу Демʼєн Герст у 2022 році написав картину «Небо над кукурудзяним полем». Він створив її спеціально для виставки «Це Україна: захищаючи свободу». Полотно – знак солідарності з Україною, справжні метелики на ньому – уособлення водночас смертності і безсмертя.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.