Alyona Alyona і Святослав Вакарчук, Океан Ельзи. /Данило Павлов/Getty Images/Колаж Анна Наконечна
Категорія
Життя
Дата

11 пісень, які українські музиканти написали від початку вторгнення. Для захисників Маріуполя, бойового духу українців та підтримки ЗСУ

4 хв читання

Alyona Alyona і Святослав Вакарчук, Океан Ельзи. Фото Данило Павлов/Getty Images/Колаж Анна Наконечна

До Дня Незалежності нові пісні випустили щонайменше чотири артисти: TAYANNA, Іван Дорн, Злата Огнєвіч та Макс Барських. З початку вторгнення українські митці створювали воєнні гімни, колискові, треки для підтримки ЗСУ та піднесення бойового духу українців. «Якщо [моя музика] допомагає військовим вбивати нашого ворога, куди мені бути щасливішою», – каже фігурантка нового рейтингу Forbes 30 до 30 Христина Соловій. Forbes зібрав 11 пісень, які створили українські музиканти від початку повномасштабної війни.

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Jerry Heil «Мрія» 

4,8 млн

У червні співачка Джері Хейл виклала в Instagram відео, на якому одинадцятикласники Харкова танцюють на руїнах власної школи. Колишні школярі виконували випускний вальс під пісню «Мрія». 

«Вони можуть розбомбити Щастя, вони можуть розстріляти «Мрію», – співає Джері Хейл у треку, реліз якого відбувся наприкінці травня. Цими рядками співачка говорить про обстріли міста Щастя на Луганщині та знищення найбільшого у світі транспортного літака Ан-225 «Мрія». «Але в українського народу завжди була і буде воля, – каже Хейл. – Це той фундамент, на якому ми відбудуємо і нову мрію, і нове щастя». 

Alyona Alyona «Рідні мої»

6,1 млн

Трек «Рідні мої» презентували 22 квітня, за два дні до Великодня. «Уявляємо, скільки українців цьогоріч не зможуть відсвяткувати Великдень з рідними через війну, а хтось навіть не зможе набрати та привітати по телефону», – написала Alyona Alyona

«Рідні мої» – дует Альони Савраненко зі співачкою Джері Хейл. Цей трек було написано ще до війни, під час пандемії. «Я уявляла бабину хату, як усі збиралися за одним столом, – розповіла Хейл в інтерв’ю. – Зараз вже уявляю, як за одним столом збирається вся Україна». 

The Hardkiss «Як ти?» 

2,5 млн

Під час війни «Як ти?» означає «Я люблю тебе», вважають The Hardkiss. Протягом місяця після повномасштабного вторгнення солістка гурту Юлія Саніна не могла музикувати. Першим треком, який вона написала, став «Як ти?». Гурт спрямовує роялті від прослуховувань на гуманітарну підтримку українців. Так, після першого мільйона прослуховувань The Hardkiss переказали близько 45 000 грн до благодійного фонду Маші Єфросініної. 

Океан Ельзи «Місто Марії»

3,5 млн

«Місто Марії» – перша пісня, яку Святослав Вакарчук написав на замовлення. Про це його попросив заступник командира полку «Азов» Святослав «Калина» Паламар. «Вони вже були на «Азовсталі», – згадував Вакарчук у розмові з Forbes. – Мене вразило це прохання. У них не вистачало їжі, медикаментів, вони були поранені, їх утюжила російська артилерія і авіація, і в цей момент вони думають про пісню». «Місто Марії», присвячена захисникам Маріуполя, вийшла 10 травня.

Monatik «From U to z»

373 000 

«Ми будемо жити, ще краще жити», – запевняє MONATIK у пісні «From U to z», що вийшла в EP «ART Оборона» в липні. Цей трек – про жагу до життя, попри все, і бажання українців бути вільними. Так ідею визначає режисер Дмитро Нечепуренко, який створив анімований кліп на композицію.

Жадан і Собаки, Вертеп «Діти»

314 000 

Ця пісня – про дітей, яким нинішнє покоління має передати країну, пише гурт «Жадан і Собаки» в Instagram. Композицію створено в колаборації з дніпровським гуртом «Вертеп» – для запису музиканти зустрілись на студії Yellow Submarine Records у Дніпрі. Автор слів до «Діти» – Сергій Жадан, а музики – Євген Турчинов. 

Go_А «Kalyna»

2,8 млн

Всесвітню популярність Go_A здобули у 2021 році після участі в конкурсі «Євробачення». Їхня композиція «Шум» опинилась на 5-му місці у фіналі, а в чарті Spotify Top Viral посіла 1-ше місце. Пісня «Kalyna», що вийшла 18 березня, присвячена прадавньому символу України та закликає світ об’єднатись, щоб зберегти майбутнє, пояснює гурт. 

Без обмежень «24/02» 

2,5 млн

Трек і кліп «24/02» розповідають, як життя українців змінилось за лічені секунди. «Ми знаємо, як було «до» 24 лютого, – каже фронтмен «Без обмежень» та співрежисер кліпу Сергій Танчинець. – І вже знаємо, яке воно – «після». Кліп описує події з початку вторгнення у зворотній послідовності, ніби намагаючись скасувати його. Але це неможливо. Тож гурт і автори відео доходять висновку: «Шлях до свободи України єдиний – зі зброєю в руках».  

Христина Соловій «Українська лють»

3,9 млн

«Українську лють» співачка та фігурантка списку Forbes «30 до 30» Христина Соловій написала на злобу дня й не очікувала, що та триматиметься в чартах довго. А проте за 5 місяців композиція – адаптація італійської народної пісні Bella Ciao – набрала 3,9 млн переглядів тільки на Youtube. «Найбільше мене тішить, коли військові говорять, що це якраз те, що їм потрібно, – каже Соловій. – Якщо це допомагає їм вбивати нашого ворога, куди ще мені бути щасливішою».

Макс Барських «Буде весна»

4,5 млн

Макс Барських випустив «Буде весна» – коротку композицію та відео, що поєднує уривки з життя українців під час війни, – 5 березня. У кліпі – військові та цивільні, що зупиняють ворога, рятувальники, які допомагають дітям, охоплені полум’ям будинки українських міст. Сам співак називає «Буде весна» ліричною воєнною колисковою. 

Skofka «Чути гімн»

6,3 млн

«Чути гімн» репер Skofka присвятив загиблому на війні другу дитинства Валентинові Коноводову. За три тижні після релізу пісня злетіла в топи Youtube. «Поки буде «чути гімн» в усіх українських містах, доти і буде жити Україна!» – прокоментував музикант реліз.  

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд