Категорія
Новини
Дата

Білл Ґейтс прогнозує перехід на триденний робочий тиждень завдяки штучному інтелекту

Засновник Microsoft Білл Ґейтс вважає, що розвиток штучного інтелекту дозволить людям перейти на триденний робочий тиждень, пише Business Insider. На його думку, ШІ не забере у людей роботу, але «змінить її назавжди».

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • За словами Ґейтса, завдяки ШІ одного разу може настати час, коли людям «не доведеться так багато працювати».
  • «Якщо зрештою ви отримаєте суспільство, в якому вам доведеться працювати лише три дні на тиждень, це, ймовірно, нормально», — сказав він під час подкасту What Now.
  • Він пояснив, що у майбутньому, можливо, «машини зможуть виробляти всю їжу та інше», і людям не доведеться працювати понад пʼять днів на тиждень, щоб заробити прожитковий мінімум.
  • На думку Ґейтса, ШІ не забере у людей роботу, але «змінить її назавжди».
  • Раніше засновник Microsoft передбчав, що ефект широкого впровадження ШІ буде меншим, ніж промислової революції, але його можна порівняти з компʼютеризацією.
  • Ґейтс не єдиний, хто передбачає скорочення робочого тижня. Раніше генеральний директор JPMorgan Джеймі Даймон заявив, що через штучний інтелект наступне покоління працівників матиме лише три з половиною робочі дні на тиждень.

Контекст

Випуск ChatGPT започаткував гонку серед технологічних компаній, таких як Google і Microsoft, за створення аналогічних технологій. У середині березня компанія OpenAI презентувала четверту версію мовної моделі ChatGPT.

Після цього понад 1000 технологічних лідерів і дослідників підписали відкритий лист із закликом ввести шестимісячний мораторій на розробку нових систем, оскільки технології ШІ становлять «серйозні ризики для суспільства та людства». За кілька днів 19 нинішніх і колишніх лідерів Асоціації з розвитку штучного інтелекту, академічного товариства з 40-річною історією, випустили власний лист із попередженням про ризики, повʼязані зі ШІ. 

350 технічних керівників і вчених, які займаються ШІ, забили на сполох щодо технології, наголосивши у спільній заяві, що вона є таким самим великим ризиком, як пандемія та ядерна війна. Серед підписантів заяви – Сем Альтман, гендиректор OpenAI.4

Раніше у своїй колонці засновник Microsoft Білл Ґейтс писав, що ризики, які несе штучний інтелект, реальні, але з ними можна впоратися.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні