Категорія
Новини
Дата

BlackRock закриває фонд російських цінних паперів. На піку вартість Russia ETF досягала $800 млн

Міжнародна інвестиційна компанія BlackRock розпочне процес закриття біржового фонду російських цінних паперів Russia ETF, пише Bloomberg із посиланням на заяву компанії.

Ключові факти

  • 17 серпня BlackRock розпочне ліквідацію свого біржового фонду, яка може зайняти «тривалий період часу», як мінімум до кінця 2023 року, вважають у компанії.
  • Після 31 грудня 2023 року, якщо фонд не зможе ліквідувати свої активи, BlackRock може припинити діяльність фонду в будь-який час. Але в акціонерів не буде гарантії отримання доходів, повʼязаних із російськими цінними паперами та депозитарними розписками.
  • Доходи від кількох активів Russia ETF, які можуть бути ліквідовані, розподілять між акціонерами. Більшість активів фонду нині не можна продати через санкцій чи зупинки торгів на біржах, йдеться в повідомленні.
  • На піку, у 2018 році, вартість активів у фонді перевищувала $800 млн, проте після вторгнення Росії в Україну вона впала практично до нуля.

Контекст

Наразі Russia ETF переважно володіє російськими звичайними акціями, продаж яких російський уряд заборонив іноземцям, а також депозитарними розписками, торгівля якими наразі припинена на біржах США та Британії.

24 березня СЕО BlackRock (капіталізація $112 млрд) Ларрі Фінк надіслав листа акціонерам, у якому заявив, що вторгнення Росії в Україну ознаменувало кінець глобалізації. Конфлікт перевернув нинішній світовий порядок, який існував із часів холодної війни, і матиме тривалі глобальні економічні наслідки. Росію відрізали від ринків світового капіталу, що стало демонстрацією відданості великих компаній ключовим цінностям, заявляв Фінк, і ця «економічна війна» є доказом того, чого можна досягти, коли компанії, за підтримки акціонерів, протистоять жорстокості та агресії.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні