Категорія
Новини
Дата

BMW планує перейти на сонячну й водневу енергетику на випадок зупинки постачання російського газу

Німецький автобудівний концерн BMW вивчає можливості нових інвестицій у сонячну, геотермальну й водневу енергетику на випадок, якщо Росія припинить постачати газ у Німеччину. Про це пише Reuters з посиланням на члена ради директорів Мілана Недельковича.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Компанія у виробництві на 54% залежала від природного газу, за результатами 2021 року. Тепер вона вивчає можливості обладнати заводи сонячними панелями й розробляє плани з місцевою владою щодо транспортування водню на свій завод у Лейпцигу, Німеччина.
  • «На нашу індустрію припадає 37% споживання природного газу в Німеччині, – відповів Неделькович на питання про те, що станеться з заводами BMW у разі зупинки постачання газу з Росії. – Не лише BMW, це призведе до зупинки всього сектору».
  • Новий завод автовиробника в угорському Дебрецені може стати першим заводом, що працюватиме повністю без викопного палива. Там планують використовувати сонячну енергетику й геотермальну. Геотермальна є більш стабільною, ніж відновлювані джерела енергії, які залежать від погодних умов.
  • Ядерну енергетику, на яку в Угорщині припадає половина енергопостачання, компанія розглядає лише як стабілізуючий фактор для проміжного періоду.

Контекст

31 березня Путін підписав указ про новий порядок розрахунків за постачання природного газу з «недружніми країнами». Для оплати рахунків за постачання газу західні країни мають відкрити рублеві рахунки в російських банках.

З 27 квітня «Газпром» припинив також постачання газу до Польщі й Болгарії. А з 21 травня – до Фінляндії.

Міністерство економіки Німеччини має намір у 2022 році скоротити залежність від газу з Росії з 55% до 30%. Влада Німеччини та Італії після переговорів з Євросоюзом повідомила компаніям, що вони можуть відкрити рахунки в рублях, щоб продовжувати купувати російський газ, не порушуючи санкцій проти Москви, повідомляв Reuters із посиланням на джерела 20 травня.

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні