Категорія
Новини
Дата

Cargill планує припинити експорт зерна з Росії

Російський підрозділ американської корпорації Cargill припинить експорт зерна з Росії наступного сільськогосподарського року, який починається 1 липня, пише РБК із посиланням на повідомлення компанії, направлене до Мінсільгоспу РФ.

Ключові факти

  • Російське відомство отримало повідомлення ТОВ «Каргілл» про припинення у новому сільгоспроці (почнеться 1 липня 2023 року) експорту зерна з РФ.
  • Зазначається, що Cargill планує відмовитися від експорту «відповідно до обговорення питань зернового експорту і рекомендацій Міністерства сільського господарства».
  • Компанія повідомила, що заплановані на поточний сезон 2022/2023 відвантаження вона виконає у повному обсязі відповідно до існуючої квоти.
  • Водночас російська «дочка» Cargill збирається переглянути портфель активів, що належить їй, повʼязаних з експортом зерна. Але змін щодо «яких-небудь інших видів діяльності та активів Cargill у Росії не планується і не розглядається».
  • У Мінсільгоспі РФ відповіли, що рішення Cargill «не позначиться на обсягах постачання вітчизняного зерна за кордон», пише російське агентство «Интерфакс».

Контекст

Cargill входить до великих експортерів російського зерна. За даними одного з учасників зернового ринку, компанія в поточному сільгоспроці вивезе близько 2,2 млн т, або близько 4% всіх обсягів експорту російського зерна, пише «Интерфакс». За обсягами відвантажень Cargill посідає шосте місце серед експортерів. Джерело вважає, що Cargill прийняв рішення згорнути експорт зерна з Росії на тлі регулювання, що посилилося, і тиску на цей ринок з боку держави.

За даними Союзу експортерів зерна, на частку Cargill у минулому сільгозпроці припало 1,5 млн т, або 3,9% від усього експорту російського зерна (він склав тоді 38,1 млн т). Останні три роки частка компанії в експорті знижувалася. Cargill працює у РФ з 1991 року. Окрім експорту зерна та соняшника, займається виробництвом та торгівлею рослинними оліями та жирами, патокою, крохмалопродуктами та іншими харчовими інгредієнтами, кормами для тварин. Заводи компанії працюють у Волгоградській та Тульській областях.

У зерновий підрозділ групи входить торгова компанія у Краснодарі, елеватори у Краснодарському краї та у Воронезькій області.

У березні минулого року Cargill Inc повідомив, що згортає свою діяльність у Росії та припиняє інвестиції в країну, але продовжить керувати «основними» підприємствами з виробництва харчових продуктів та кормів для тварин. Про це пише Reuters. Перед цим Cargill видалила зі свого сайту інформацію про бізнес у Росії та Україні. До цього на сайті повідомлялось, що в Cargill працює близько 2500 людей у ​​Росії, а інвестиції в переробку сільськогосподарської продукції становлять понад $1,1 млрд. Представник Cargill заявив, що інформацію було видалено через неправильну суму інвестицій. Компанія відмовилася надати оновлену інформацію про російські інвестиції.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні