Категорія
Новини
Дата

Частка українців, які готові терпіти війну, скоротилася з 73% до 63% – опитування КМІС

1 хв читання

Терпіти війну стільки, скільки буде потрібно, готові 63% українців. З лютого по жовтень цього року відбулося перше зниження частки таких респондентів (73%). Водночас із 3% до 6% стало більше тих, хто готовий терпіти війну ще один рік. Такі результати опитування, проведеного з 20 вересня по 3 жовтня Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Деталі

  • Від початку вторгнення до лютого 2024 року ситуація практично не змінювалася: стабільно близько 71-73% відповідали, що вони готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно (і ще 2-3% говорили про один рік). Про коротший власний запас міцності (кілька місяців – пів року) говорили 18-21%, зазначив КМІС.
  • Між лютим і жовтнем 2024-го вперше зафіксоване зниження частки тих, хто готовий терпіти війну стільки, скільки буде потрібно. При цьому все одно більшість українців – 63% – стверджують, що вони готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно. Разом з цим з 3% до 6% стало більше тих, хто говорить про 1 рік, тобто разом про відносно довгий період говорять 69% українців.
  • Частка тих, хто говорить про більш короткий період у декілька місяців – пів року не зросла – 19% зараз і 21% у лютому 2024 року (ця різниця в межах похибки). Проте з 4% до 12% стало більше тих, хто не зміг відповісти на запитання, що, вочевидь, відображає зростання загалом невизначеності майбутнього в очах українців, зазначив КМІС.
  • На заході та в центрі України теж є зростання невизначеності, проте на півдні й сході динаміка набагато відчутніша. На півдні з 68% до 50% стало менше тих, хто каже, що готовий терпіти стільки, скільки буде потрібно, а на сході – з 70% до 38%, водночас із 3% до 10% зросла частка тих, хто готовий чекати рік, з 1% до 11% – пів року. І на півдні, і на сході в рази стало більше тих, хто не визначився зі своєю думкою.
  • У результатах соцопитування зазначається, що готовність терпіти війну істотно не залежить від статі та віку респондентів.

Про дослідження

Дослідження проводили методом інтервʼю (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх підконтрольних уряду України регіонах серед 989 респондентів віком 18 років і старше. 

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, і 1,8% – для показників, близьких до 5%. В умовах війни до неї додається певне систематичне відхилення, але отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд