Категорія
Новини
Дата

Дефіцит держбюджету за рік сягнув 1,3 трлн грн – Мінфін

1 хв читання

За 2023 рік державний бюджет було виконано з дефіцитом у сумі 1,33 трлн грн, повідомляє Міністерство фінансів. Зокрема, загальний фонд – 1,36 трлн грн проти запланованого на рік дефіциту у сумі 1,83 трлн грн.

⚡️Інвестуйте у свої знання з сайтом Forbes. Лише з 18 по 21 липня знижка 40% за промокодом FLASH. Отримайте доступ до матеріалів, які формують лідерів. Підписуйтеся.

Ключові факти

  • Фактичні державні запозичення до загального фонду держбюджету за 2023 рік становили 1,68 трлн грн, або 73,7% від запланованих на цей період.
  • Від розміщення ОВДП на фінансування державного бюджету було залучено 552,6 млрд грн, зокрема в іноземній валюті – 164,1 млрд грн.
  • Із зовнішніх джерел надійшло 1,13 трлн грн (або $30,9 млрд).
  • У 2023 році до загального фонду державного бюджету надійшло понад 1,66 трлн грн податків, зборів та інших платежів.
  • Загалом за підсумками 2023 року до загального і спеціального фондів державного бюджету надійшло 2,67 трлн грн податків, зборів та інших платежів, зокрема у грудні – 127,1 млрд грн.
  • За оперативними даними Державної казначейської служби, за 2023 рік касові видатки державного бюджету становили понад 4 трлн грн.

Контекст

Через ризики фінансування держбюджету в січні–лютому 2024 року Мінфін планує активізувати внутрішні ресурси для покриття видатків, заявив раніше міністр фінансів Сергій Марченко. «Ситуація не критична, але є розуміння того, що в цей період нам потрібно максимально покладатися на внутрішній ресурс», – зазначив голова Мінфіну.

За даними Мінфіну, у 2023 році Україні вдалося залучити понад $39 млрд зовнішнього фінансування. У 2023-му ЄС став найбільшим донором прямої бюджетної підтримки. €18 млрд забезпечили більше 45% потреби у зовнішньому фінансуванні на поточний рік.

21 грудня держбюджет отримав €1,5 млрд від ЄС. Це останній транш у межах програми макрофінансової допомоги у €18 млрд на 2023 рік.

Що стосується 2024-го, то Україна, схоже, таки стала заручником внутрішніх політичних суперечок між основними партіями у США. Законопроєкт з фінансовою та військовою допомогою Україні застряг у Конгресі, що збільшує для Києва як військові, так і економічні ризики. Скільки грошей Україна може отримати від США й інших партнерів і що робитиме, якщо цих грошей не вистачить, читайте в матеріалі Forbes.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні