Категорія
Новини
Дата

Дефіцит в енергосистемі зріс через погіршення погоди, застосовуються аварійні відключення – «Укренерго»

В Україні зросло споживання електроенергії через низьку температуру та сильний вітер. Також збільшилося споживання промисловістю та бізнесом, повідомила пресслужба НЕК «Укренерго».

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Дефіцит потужності в енергосистемі України підвищився, у тому числі і в нічні години.
  • Для забезпечення балансу в енергосистемі до областей доведені ліміти споживання, які діють упродовж всієї доби – з 00:00 до 24:00. В «Укренерго» зазначили, що в багатьох областях ліміти вже перевищені, тому для збереження стабільної роботи енергосистеми застосовуються аварійні відключення.
  • Також в окремих регіонах через негоду є пошкодження у мережах операторів системи розподілу, ведуться ремонтні роботи.
  • У прифронтових регіонах на сході та півдні ситуація з електропостачанням залишається складною через значні пошкодження електромереж внаслідок високої активності бойових дій.
  • В «Укренерго» закликали споживачів економити електроенергію та користуватися енергоємними приладами почергово.

Контекст

Наразі енергосистема не в змозі покрити споживання у повному обсязі через пошкодження та окупацію ворогом низки електростанцій, які виробляють електроенергію, серед яких і Запорізька АЕС, потужності якої дозволили б у повній мірі покрити потребу в електроенергії.

Напередодні в енергопостачальній компанії YASNO заявили, що збільшення відключень світла в Києві спричинено зниженням температури. «Кожні -5 °С – це +200 МВт, а значить, сьогодні нам для Києва потрібно більше МВт. І ви ніколи не знаєте, який саме мегават призведе до переходу на аварійні відключення», – пояснив гендиректор компанії Сергій Коваленко.

За його словами, і генерація, і мережі зараз не в тому стані, щоб працювати без обмежень. Зараз саме той час, коли по всій країні є суттєвий дефіцит генерації. Окрім цього, ситуація ускладнюється й тим, що зараз на капітальному ремонті один з блоків Рівненської АЕС.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні