Вже до кінця березня КМУ може запустити два нових механізми підтримки українських виробників військово-промислового комплексу, йдеться в матеріалі Forbes Ukraine. Претендувати на фіндопомогу зможуть як існуючі компанії, так і стартапи.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Постанову про нові механізми підтримки виробників сектору українського ВПК уряд може ухвалити вже до кінця березня, розповіла Forbes Анна Гвоздяр, заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості України.
- За її словами, до запровадження готують дві програми підтримки:
- Для виробників, що вже працюють на ринку — механізм гарантування кредитів для приватних виробників державою за прикладом чинної програми портфельних гарантій;
- Для стартапів — надання компенсації відсоткової ставки по кредиту за прикладом існуючої програми «Доступні кредити 5-7-9%».
- «Ми дуже зацікавлені, щоб якнайбільше грошей витрачати в Україні та якомога менше – на імпорт товарів з-за кордону», – пояснила Гвоздяр.
- З виробниками ВПК на початку дії програми зможуть працювати два державні банки – «Ощадбанк» та «Укрексімбанк», повідомила заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості України. Згодом до програми зможе приєднатися приватний банківський сектор, розраховують в уряді.
- Більше інформації щодо відсоткових ставок, сум та умов програм, в Мінстратегпромі не надали. Поки що механізми обговорюють в КМУ, там багато стейкхолдерів, пояснила Гвоздяр.
- Але в уряді розуміють, що проблема нагальна, й нові інструменти для фінансування пришвидшать розвиток сектора та гарантуватимуть безперебійне постачання озброєння для ЗСУ, додала вона.
Контекст
Торік українські зброярі трикратно наростили виробництво – до $3 млрд. Чинні спроможності сектора вшестеро більші за бюджет на закупівлю зброї, розповідав міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін у грудні.
Серед 500 оборонних компаній, які працюють на цьому ринку, 80% – приватні. На початку повномасштабного вторгнення приватні компанії займали 20% сектора, пояснював Камишін.
Однак левова частка українських приватних ВПК-компаній не мають кредитної історії, власних активів, які могли б бути заставою, та заздалегідь підписаних контрактів з замовником на постачання продукції, через що банківський сектор здебільшого відмовляє їм у кредитуванні.
- Категорія
- Новини
- Дата
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.