ЄБРР обіцяє подальшу підтримку України та має намір збільшити капітал на €3–5 млрд до кінця року /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

ЄБРР обіцяє подальшу підтримку України та має намір збільшити капітал на €3–5 млрд до кінця року

1 хв читання

Getty Images

Європейський банк реконструкції та розвитку планує подальшу підтримку України, акціонери розглядають пропозицію про збільшення капіталу ЄБРР на €3–5 млрд, йдеться в релізі банку. Кредитор вже виділив €3 млрд для інвестування в Україну в 2022–2023 роках.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • На щорічних зборах ЄБРР в Самарканді в четвер, 18 травня, Рада керуючих визнала, що буде потрібна додаткова підтримка акціонерів для роботи ЄБРР в Україні.
  • Пропозицію щодо обсягу підтримки ЄБРР для України та потенційного збільшення сплаченого капіталу буде передано Раді керуючих для прийняття остаточного рішення до кінця 2023 року.
  • Рада керуючих заявила, що збільшення капіталу на €3–5 млрд уможливить потрібні інвестиції без необхідності систематичного розподілу ризиків донорів у 2024 році та надалі.
  • «Враховуючи масштаби фінансового виклику підтримки України, збільшення сплаченого капіталу є найефективнішою формою підтримки, яку можуть надати акціонери, і ми з нетерпінням чекаємо співпраці з акціонерами, щоб підготувати рішення до кінця року», – сказала президентка ЄБРР Оділь Рено-Бассо.

Контекст

У разі схвалення збільшення капіталу стане третім випадком, коли акціонери Банку погодяться збільшити його капітальну базу. ЄБРР був заснований у 1991 році з капіталом 10 млрд екю. 

У 1996 році ця сума подвоїлася до 20 млрд екю, а потім ще більше зросла після світової фінансової кризи до €30 млрд в 2010 році.

Минулого року ЄБРР зобов’язався інвестувати €3 млрд в Україну в 2022–2023 роках, підтримуючи реальний сектор економіки.

Нещодавно ЄБРР в своєму звіті «Регіональні економічні перспективи» повідомив, що п’ятирічний період відновлення України вимагатиме додаткових інвестицій у розмірі близько $50 млрд на рік завдяки припливу іноземного капіталу, в тому числі приватного.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні