Європейський банк реконструкції й розвитку (ЄБРР) погіршив прогноз падіння економіки України через війну до 30%. У кінці березня прогноз становив мінус 20%. Про це йдеться на сайті ЄБРР.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- У 2023 році відновлення української економіки буде на 25%. У березні ЄБРР прогнозував 23%. Проте реальні темпи зростання ВВП залежатимуть від того, наскільки затягнеться війна в Україні, умов мирної угоди, масштабів відбудови та кількості біженців, які повернуться додому, додають в банку.
- На кінець 2023 року ВВП України буде на 12,5% нижчим за довоєнний.
- Усі прогнози можуть бути переглянуті в гіршу сторону у випадку розширення масштабів бойових дій або обмеження на експорт газу чи іншої сировини з РФ, попереджають в ЄБРР.
Контекст
Економіка України, за прогнозами МВФ, скоротиться на 35% через розв’язану Росією війну. Таке падіння підтвердив премʼєрміністр Денис Шмигаль. Лише за місяць повномасштабної війни скорочення української економіки оцінюється у 35%, а загальні збитки з урахуванням майбутніх періодів сягають $1 трлн.
За прогнозами Світового банку, падіння ВВП України за підсумками року може перевищити 45%.
Падіння реального ВВП України в березні 2022 року становило 45% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, дефіцит державного бюджету цього року може досягти 16–26% ВВП, підрахувала Dragon Capital.
У прогнозі ЄБРР також ідеться, що в разі припинення постачання газу до Європи обсяги виробництва на душу населення в усіх країнах, де працює банк, у 2022 році будуть на 2,3 в.п. нижчі, ніж за базовим сценарієм, і на 2 в.п. – у 2023 році.
Оцінка падіння ВВП РФ цього року збережена на рівні 10%, а в 2023 році банк прогнозує нульову динаміку. ВВП Білорусі, за прогнозом ЄБРР, у 2022-му знизиться на 4% (у березні прогнозували зниження на 3%), а в 2023-му очікується нульова динаміка економіки
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.