Категорія
Новини
Дата

​​Економічне бронювання може принести до 100 млрд грн – розрахунки Мінекономіки

1 хв читання

Кабінет Міністрів при розробленні проєкту державного бюджету на 2025 рік не розраховував на так зване «економічне бронювання». Водночас, за розрахунками Мінекономіки, воно може принести 100 млрд грн додаткових надходжень. Про це розповіла перша віцепремʼєрка – міністерка економіки Юлія Свириденко 18 вересня в ефірі Business Breakfast від Forbes Ukraine.

Форум «Енергія бізнесу» у Києві вже 9 жовтня

Бізнес будує нову енергореальність, забезпечуючи незалежність в умовах блекаутів. 9 жовтня на форумі «Енергія бізнесу» обговоримо технології та інвестиції, що змінюють правила гри на енергоринку. Дізнайтеся, як адаптувати бізнес до майбутніх енергетичних викликів, за посиланням. 

Деталі

  • В держбюджет на 2025 рік надходжень від економічного бронювання не закладено, заявила Свириденко. Вона наголосила, що до питання «економічного бронювання» влада повернення тільки після того, як буде зрозуміло, що армія має достатньо ресурсів для продовження боротьби. Головне завдання зараз – оборона держави і забезпечення армії, сказала перша віцепремʼєрка.
  • Вона зазначила, що «економічне бронювання» може бути елементом детінізації і принести державі до 100 млрд грн. 
  • За розрахунками Мінекономіки, 1,7 млн осіб частково працюють в тіні. Зокрема, йдеться про сільське господарство, транспорт, будівництво. 
  • «Якщо «детінізувати» 10% від цієї кількості, то ми отримаємо 170 000 людей. І так можна пройтися по багатьох секторах і співставити зарплати, які показують рекрутингові агентства із даними Держстату», – пояснила урядовиця.
  • Дискусія про економічне бронювання може перейти в площину практичної реалізації «найближчим часом, якщо військові скажуть, що це точно не порушить баланс в армії, не порушить баланс мобілізації», заявила Свириденко.

Контекст

27 серпня прем’єр-міністр Денис Шмигаль анонсував впровадження принципу «воюй або працюй» під час форуму «Україна 24. Незалежність». «Це допоможе збільшити кількість робочих місць та рівень середньої зарплати, а також наповнити бюджет», – додав він. Премʼєр-міністр не уточнив, у чому полягає ідея. Більше про це читайте в матеріалі Forbes.

13 вересня Кабмін затвердив проєкт державного бюджету на 2025 рік. Документ передбачає доходи на рівні 2 трлн грн та видатки у 3,6 трлн грн.

Голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев вважає, що збільшення планових податкових надходжень у проєкті бюджету на 2025 рік «на амбітні 18,2%» може пояснюватися детінізацією зарплат через запровадження «економічного бронювання». За його словами, найбільше підвищення заплановане з ПДФО – на 45%, що на тлі практично незмінного безробіття (17,7%) може пояснюватись виключно детінізацією у звʼязку з економічним бронюванням.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд