НАЕК «Енергоатом» – оператор українських АЕС – спростував інформацію про можливу аварію на Південноукраїнській АЕС. Виявлено лише зауваження на одному з блоків, йдеться в повідомленні пресслужби компанії.
Раніше «Укренерго» анонсувало зниження потужності в енергомережі. Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко повідомив про можливу аварію на ПАЕС.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Деталі
- У роботі одного з енергоблоків станції виявлено зауваження (відхилення від норм. – Ред.), після чого він був розвантажений на 33% від номінальної потужності – відповідно до регламенту через наявність зауваження, повідомив «Енергоатом».
- Зауваження усунуть після того, як фахівці «Укренерго» відновлять пошкоджені лінії та забезпечать можливість видачі електроенергії.
- Ця подія не пов’язана з проведенням ремонтної кампанії, заявив «Енергоатом».
- «Ситуація виникла внаслідок складних перехідних режимів, що сталися через ворожі обстріли інфраструктури «Укренерго» і супроводжувались значними коливаннями параметрів мережі (частота, напруга, струм), до якої були підʼєднані енергоблоки, з відключенням енергоблоків від мережі», – пояснили в НАЕК.
Контекст
В Україні 4 вересня змінено час та обсяг застосування заходів обмеження електропостачання, повідомило «Укренерго». Причиною компанія називає зниження потужності внаслідок російської атаки 26 серпня. За даними директора Центру досліджень енергетики Олександра Харченка, час відключень збільшиться через аварію на Південноукраїнський АЕС.
26 серпня Росія намагалася порушити їхню роботу, йдеться в офіційній ноті України до МАГАТЕ. Через це від мережі в день обстрілу відключили чотири атомні блоки.
Понад 200 російських ракет і дронів 26 серпня завдали українській енергосистемі шкоди, яка спровокувала масштабні відключення світла. У чому особливість цієї атаки та як енергетики долають її наслідки, читайте в інтерв’ю із членом наглядової ради «Укренерго» Юрієм Бойком.
За словами Бойка, ще в середині 2023-го «Укренерго» захистило ключове обладнання своїх найбільших підстанцій спорудами першого рівня захисту (габіонами), зараз будують другий рівень – бетонні саркофаги (деякі вже готові).
У 2023 році уряд схвалив виділення «Укренерго» 9,7 млрд грн на захист підстанцій. Але ці кошти тривалий час були недоступні для компанії через бюрократичні процедури, розповідав голова «Укренерго» Володимир Кудрицький у інтерв’ю Forbes.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.