Американська компанія, що займається розробкою відеоігор, Epic Games подала до Єврокомісії антимонопольний позов проти Apple. Остання звинувачується в використанні екосистеми iOS для створення неконкурентних умов, пише Financial Times.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Однією з неконкурентних умов Epic Games називає 30%-ний податок на купівлю в App Store.
- Epic Games звинувачує Apple в повному усуненні конкуренції в процесах поширення програми та проведення платежів на iOS.
- На думку Epic Games, через відсутність конкуренції споживачі платять завищені ціни.
- У відповідь Apple заявила, що Epic включила функцію в своєму додатку, яку не було розглянуто і схвалено. «Вони зробили це з певним наміром порушити правила App Store, які в рівній мірі застосовуються до кожного розробника», – вважає Apple.
Контекст
Розробники незадоволені правилами App Store та Google Play. Деякі з них навіть об'єдналися в коаліцію за справедливе використання додатків. Компанії, у тому числі Epic Games, яка є розробником популярної гри Fortnite, музичний стрім-сервіс Spotify та власник Tinder, створили альянс для тиску на Apple та інших операторів магазинів додатків, аби знизити комісію та зробити ринок більш конкурентним.
Із серпня компанія Epic Games конфліктує з Apple та Google. Розробник не погоджується з умовами розміщення застосунків у App Store та Google Play та спробував обійти правила – запропонував своїм користувачам сторонню систему оплати. Після чого Apple та Google видалили додаток зі своїх магазинів. А розробник звернувся до судів у США і Австралії, а також до Апеляційного суду в Великій Британії з питань конкуренції.
Окрім того, в червні 2020 року Єврокомісія почала два антимонопольні розслідування щодо Apple через правила App Store і Apple Pay після скарг Spotify і Rakuten.
Демократи з Конгресу США на початку жовтня 2020 року заявили, що Apple і Google – монополісти, які зловживають своїм домінуванням на ринку. Apple використовує домінування над iOS і App Store для створення та посилення бар'єрів для конкурентів.
Після цього Аpple погодилася знизити з 1 січня 2021 року комісію в App Store з 30% до 15%. Нові правила діють для розробників, чий виторг складає менше $1 млн на рік.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.