Категорія
Новини
Дата

Epic Games подала в ЄС антимонопольну скаргу на Apple через умови розміщення застосунків у App Store

Американська компанія, що займається розробкою відеоігор, Epic Games подала до Єврокомісії антимонопольний позов проти Apple. Остання звинувачується в використанні екосистеми iOS для створення неконкурентних умов, пише Financial Times.

Обкладинка гри Borderlands 3 від Epic Games. /epicgames.com

Обкладинка гри Borderlands 3 від Epic Games. Фото epicgames.com

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Однією з неконкурентних умов Epic Games називає 30%-ний податок на купівлю в App Store.
  • Epic Games звинувачує Apple в повному усуненні конкуренції в процесах поширення програми та проведення платежів на iOS.
  • На думку Epic Games, через відсутність конкуренції споживачі платять завищені ціни.
  • У відповідь Apple заявила, що Epic включила функцію в своєму додатку, яку не було розглянуто і схвалено. «Вони зробили це з певним наміром порушити правила App Store, які в рівній мірі застосовуються до кожного розробника», – вважає Apple.

Контекст

Розробники незадоволені правилами App Store та Google Play. Деякі з них навіть об'єдналися в коаліцію за справедливе використання додатків. Компанії, у тому числі Epic Games, яка є розробником популярної гри Fortnite, музичний стрім-сервіс Spotify та власник Tinder, створили альянс для тиску на Apple та інших операторів магазинів додатків, аби знизити комісію та зробити ринок більш конкурентним.

Із серпня компанія Epic Games конфліктує з Apple та Google. Розробник не погоджується з умовами розміщення застосунків у App Store та Google Play та спробував обійти правила – запропонував своїм користувачам сторонню систему оплати. Після чого Apple та Google видалили додаток зі своїх магазинів. А розробник звернувся до судів у США і Австралії, а також до Апеляційного суду в Великій Британії з питань конкуренції.

Окрім того, в червні 2020 року Єврокомісія почала два антимонопольні розслідування щодо Apple через правила App Store і Apple Pay після скарг Spotify і Rakuten.

Демократи з Конгресу США на початку жовтня 2020 року заявили, що Apple і Google – монополісти, які зловживають своїм домінуванням на ринку. Apple використовує домінування над iOS і App Store для створення та посилення бар'єрів для конкурентів.

Після цього Аpple погодилася знизити з 1 січня 2021 року комісію в App Store з 30% до 15%. Нові правила діють для розробників, чий виторг складає менше $1 млн на рік.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні