Категорія
Новини
Дата

ЄС і G7 відмовилися платити за російський газ в рублях

Європейський Союз та країни G7 відкинули вимоги Росії оплачувати постачання газу в рублях, повідомив офіційний представник Європейської комісії Ерік Мамер, передає Інтерфакс-Україна.

Forbes Ukraine виповнюється три роки. До Дня народження ми проведемо YouTube-стрім "За лаштунками редакції" де розкажемо, як працює Forbes. Стрім відбудеться 30 березня о 19:00. Подивитись його можна за цим посиланням

Ключові факти

  • Мамер заявив, що позиції ЄС та G7 збігаються: ЄС не буде здійснювати оплату за експорт російського газу лише в рублях.
  • Європейський Союз брав участь в обговоренні групою країн G7 питання про оплату російського газу в рублях, тому висновки «сімки» є справедливими і для ЄС, повідомив Мамер.
  • Учасники обговорення сказали, що оплата за постачання має здійснюватися з використанням доларів або євро.

Контекст

Раніше міністри енергетики країн великої сімки погодилися, що оплата за російський газ у рублях неприпустима і є одностороннім і явним порушенням існуючих угод.

Кабінет міністрів Японії також вимагатиме від японських компаній, які закуповують російські енергоносії, не виконувати вимогу Росії про здійснення платежів у рублях.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні