Категорія
Новини
Дата

Японія відмовилась платити Росії за газ рублями

Японія не буде розраховуватись за російський газ та інші послуги у рублях, як того вимагає президент країни-агресора Володимир Путін у відповідь на західні санкції. Про це пише Nikkei Asia.

Ключові факти:

  • Кабінет міністрів Японії вимагатиме від японських компаній, які закуповують російські енергоносії, не виконувати вимогу Росії про здійснення платежів у рублях, пише видання.
  • Відповідно до домовленостей «Великої сімки» влада Японії закликає бізнес не погоджуватися на вимоги РФ, заявив журналістам генеральний секретар уряду Японії Хіроказу Мацуно.
  • За словами чиновника, йому не відомо про деталі контрактів японських компаній із російськими продавцями зрідженого природного газу, і чи можуть вони виконувати російські вимоги.

Контекст

Міністри енергетики країн «Великої сімки» відкидають вимоги Путіна, щоб «недружні» країни платили за російський газ рублями. Усі міністри G7 погодилися, що це одностороннє і явне порушення існуючих контрактів.

Раніше Путін доручив уряду, «Газпрому» і центробанку країни щомісяця звітувати про переведення газових контрактів з ЄС в рублі. У РФ вирішили перевести оплати за постачання російського газу на експорт у «недружні країни» на російські рублі.

Премʼєр-міністри країн Європейського Союзу заявляють, що розраховуватися з Російською Федерацією за постачання газу в рублях є неможливим.

До G7 входять такі країни як США, Японія, Німеччина, Британія, Франція, Італія та Канада. Нагадаємо, що США та Британія ввели повне ембарго на російську нафту та газ.

Матеріали по темі