Категорія
Новини
Дата

ЄС планує виділити Україні на відновлення $523 млрд – Bloomberg

Країни Євросоюзу можуть виділити $523 млрд на відновлення післявоєнної України, пише Bloomberg з посиланням на офіційних осіб, знайомих із планом ЄС. Єврокомісія вивчає варіанти фінансування у формі грантів та кредитів.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Україна вже обговорила проект відновлення з представниками країн-донорів, у тому числі в ЄС, зазначає агентство. У план увійдуть проекти в галузі інфраструктури та безпеки, інвестицій у клімат та цифрову економіку, диверсифікації енергетики.
  • План відновлення країни на 2000 сторінок Україна представить на конференції у Лугано 4 та 5 липня. 
  • Єврокомісія зараз вивчає варіанти фінансування у формі грантів та кредитів. Однією з можливостей фінансування може стати спільне запозичення, цей механізм застосовувався для збирання коштів у фонд ЄС боротьби з пандемією COVID-19.
  • Основою для обговорень у Євросоюзі має стати концептуальний документ, який розробляє Єврокомісія на чолі з Урсулою фон дер Ляйєн, зазначають джерела агентства. 
  • Конференцію для просування плану допомоги буде скликано Єврокомісією та Німеччиною як головою G7 на початку осені. Чехія, яка головує у ЄС протягом півріччя, планує організувати конференцію донорів у листопаді.

Контекст

У червні премʼєр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що інфраструктурний збиток від війни становить понад $104 млрд. А в цілому втрати України через російську агресію ще в кінці травня перевищили $600 млрд. За оцінками голови ЄІБ Вернера Хоєра, Україні може знадобитися до €1 трлн зовнішньої допомоги для відшкодування збитків, завданих вторгненням Росії.

Український аналог «плану Маршалла» готували понад два місяці, він вже майже готовий до першої публічної презентації. Велику програму не лише відбудови, а й загальної трансформації України та її економіки представить премʼєр-міністр Денис Шмигаль на Ukraine Recovery Conference, що відбудеться 4–5 липня у швейцарському місті Лугано.

Безпосередньо текст плану, тобто ту саму «книгу» на 24 томи, готує Офіс реформ при Кабміні RDO. Ця структура з кількох десятків експертів існує з 2016 року, її фінансують Єврокомісія та ЄБРР. За задумом, разом із Reform Support Teams у середині більшості з міністерств вона має допомагати уряду розробляти та впроваджувати комплексні реформи. Окремо RDO співпрацює з кількома сотнями представників міжнародних організацій (від ООН до ЄБРР та МВФ). Їхня функція – щось на кшталт «вичитки». Більше про це – тут.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні