Рада Європейського Союзу відмовила російському мільярдеру Михайлу Фрідману в проханні зняти з нього всі чинні санкції. Про це пишуть 23 серпня «Ведомости» з посиланням на запит засновника «Альфа-груп» на арбітраж із Люксембургом у Гонконгському міжнародному арбітражному центрі.
Санкції проти колишнього власника Sense Bank запровадили за підтримку дій РФ і фінансове сприяння політиці Кремля щодо агресії проти України.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Деталі
- Представник Фрідмана підтвердив справжність запиту, з яким ознайомилося видання.
- Бізнесмен оскаржує знерухомлення своїх активів у різних країнах, якими він володіє через холдингові компанії в Люксембургу. Крім того, Фрідман вимагає виплати $16 млрд компенсації.
- У документі бізнесмен заявляє, що Рада ЄС у липні відповіла йому двома короткими листами і не пояснила причину збереження діючих обмежень.
Контекст
ЄС запровадив персональні санкції проти Фрідмана в лютому 2022 року. У рішенні вказані дві підстави – підтримка дій РФ і фінансове сприяння політиці Кремля щодо агресії проти України.
У межах обмежень усі рахунки Фрідмана в європейських банках заморозили. Крім того, він позбувся права вʼїжджати в ЄС і отримувати звідти будь-які активи.
У березні 2024 року санкції проти мільярдера вкотре продовжили, але формулювання підстави змінилося. Фрідмана назвали провідним бізнесменом, який бере участь у секторах економіки, що забезпечують істотне джерело доходу уряду РФ.
Головний актив, який був у Михайла Фрідмана та його бізнес-партнера Петра Авена в Україні – Sense Bank, націоналізований у липні 2023 року. Холдинг ABH Holdings, через який вони володіли банком, вже подав позов проти України з вимогою сплатити $1 млрд компенсації.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.