Категорія
Новини
Дата

Європа готує план збільшення експорту українського продовольства сухопутними маршрутами – Bloomberg

Через блокування Росією доступу до життєво важливих чорноморських портів України, в Євросоюзі завершують розробку плану сприяння експорту наземних запасів продовольчих товарів з України, пише Bloomberg.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • У середу, 11 травня, Єврокомісія має розглянути стратегію щодо технічних моментів з прискорення доставки рослинних олій, кукурудзи та пшениці, деяких із ключових експортних товарів України.
  • Виконавчий орган ЄС стурбований логістичними проблемами, які можуть перешкодити зусиллям з використання альтернативних наземних маршрутів через сусідні країни. Недоліки інфраструктури можуть перешкоджати експорту, попри нещодавні кроки щодо усунення торгових бар’єрів з Україною.
  • ЄС та Україна намагатимуться знайти рішення до літа, оскільки країна повинна експортувати щонайменше 25 млн тонн, що застрягли в країні, до початку наступного сезону збирання врожаю.

Контекст

Аграрно-продовольчий сектор України становить майже 10% її ВВП. У 2021 році країна експортувала до країн світу продовольчих товарів на загальну суму майже $28 млрд, у тому числі до ЄС – €7 млрд. До війни через Чорне море, яке наразі перекрите російськими військовими кораблями, щомісяця перевозили близько 5 млн тонн.

Майже 70 суден заблоковані в морських портах України, шість суден під іноземним прапором заблоковані в Маріупольському морському порту. Україна не контролює чотири порти: Маріупольський, Бердянський, Скадовський та Херсонський. Ці порти сумарно забезпечували 7,5% усієї перевалки.

Федеральний уряд Німеччини планує завдяки залізничним перевезенням частково компенсувати відсутність морського транспорту для транспортування зерна з України. Країна не може вивезти близько 90 млн тонн виробленої аграрної продукції, через те що Росія заблокувала українські порти.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні