Країни Європи можуть зіткнутися з подальшими економічними проблемами через обміління річок унаслідок сильної спеки, пише Bloomberg. Річками й каналами у Європі щорічно перевозять понад 1 т вантажів у розрахунку на одного жителя регіону.
Ключові факти
- Річка Рейн – центральна ланка для європейських внутрішніх водних шляхів – уже цього тижня фактично може стати непрохідною для суден. Відповідно, це заблокує постачання річкою палива й вугілля, яке дуже важливе для німецьких ТЕЦ.
- Залізнична мережа Німеччини стикається з хронічними заторами, а перехід на автомобільні перевезення теж непростий. Для перевезення вантажу звичайної баржі потрібно понад 110 вантажівок, а в Німеччині бракує 80 000 водіїв вантажівок.
- Дунай, який тече через Центральну Європу до Чорного моря, засмічений, що перешкоджає торгівлі зерном та іншими товарами. На річці Дунай у Болгарії, Румунії та Сербії тривають роботи з поглиблення дна, і судна змушені чекати, доки шлях стане доступним.
- Крім того, температура вод у річках Рона та Гаронна у Франції стала надто високою, щоб їх використовувати для охолодження французьких ядерних реакторів. Це ще більше посилило енергетичну кризу в країні. Рівень води в річці По в Італії впав до такої низької позначки, що її не можна використовувати для рисових полів та вирощування молюсків. Через посуху й нестачу води влада попередила, що третина італійської сільськогосподарської продукції перебуває під загрозою.
- Швейцарії доводиться відкривати резерви палива через скорочення обсягів енергії, що виробляються ГЕС, а в Нідерландах зупиняють рух поромів.
Контекст
Каналами та річками Європи щорічно перевозять понад 1 т вантажів у розрахунку на одного жителя регіону, і такі вантажоперевезення приносять у місцеві економіки близько $80 млрд на рік.
Проблеми з обмілінням річок виникли на тлі рецесії, адже вторгнення Росії в Україну підживлює інфляцію та обмежує постачання продовольства й енергії.
Основні річкові системи Європи беруть початок у льодовиках в Альпах, проте крижаний покрив там скорочується. Так, з другої половини ХІХ століття в альпійському регіоні температури зросли на два градуси за Цельсієм. Учені очікують, що до 2050 року крижаний покрив Альп скоротиться вдвічі, а до кінця цього століття майже всі льодовики зникнуть. Також на пересихання річок впливає їх надмірне використання населенням.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.