Категорія
Новини
Дата

Європейський інвестор Prosus купив форум для розробників Stack Overflow за $1,8 млрд. Щомісяця форум відвідує близько 100 млн користувачів

Нідерландська інвесткомпанія Prosus купила відомий форум для розробників програмного забезпечення Stack Overflow за $1,8 млрд. Угода стала однією з найбільших придбань Prosus, пише The Wall Street Journal

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Закриття угоди очікується до третього кварталу 2021 року, за умови отримання дозволу на її проведення від регулюючих органів.
  • Як зазначив CEO Stack Overflow Прашант Чандрасекар, придбання дозволить отримати більше ресурсів і підтримки для розвитку платформи і платних продуктів.
  • Stack Overflow продовжить працювати незалежно, з тією ж командою, яка працювала до купівлі.

Довідка

Prosus – це міжнародний підрозділ південноафриканської компанії Naspers, яка є одним з провідних світових інвесторів у технології. Вона має частки в таких компаніях, як Brainly, BYJUʼs, Codecademy, OLX, PayU, Remitly і Udemy. Також компанія Naspers є найбільшим акціонером китайського інтернет-гіганта Tencent, володіючи 29% акцій.

Stack Overflow – популярний форум для розробників та IT-фахівців. Він працює з 2008 року, а його засновник Джоел Спольскі – автор програми для планування Trello і один з розробників Microsoft Excel. На Stack Overflow програмісти діляться кодом та рішенням проблем. Сюди щомісяця заходять близько 100 млн користувачів, чверть з яких копіюють щось з сайту. Stack Overflow безкоштовний для користувачів, а компанія заробляє на розміщенні реклами технологічних продуктів і компаній.

Інше важливе джерело доходу компанії – сервіс спільної роботи Stack Overflow for Teams. Служба являє собою так званий центр управління знаннями, який дозволяє співробітникам компанії обмінюватися інформацією з іншими. Розробники покладаються на Stack Overflow for Teams для обговорення технічних деталей проєктів програм, а відділ інформаційних технологій може використовувати його для обміну відповідями на типові запити до служби підтримки.

Контекст

Prosus раніше придбав частки в Ryzac – оператора платформ навчання кодування Codecademy і Udemy. Придбання Stack Overflow, яка має велику користувальницьку базу, може допомогти Prosus в просуванні освітніх пакетів Codecademy і Udemy.

Важливі цифри

У 2001 році Naspers купила 46,5% акцій Tencent за $32 млн. В цьому році вони продали 2% акцій Tencent майже за $15 млрд.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні