Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) повідомив про проведення 24 квітня в системі «Prozorro. Продажі» аукціону з продажу права вимоги за кредитом заводу «Азот», повідомила пресслужба Фонду. Початкова ціна лота, який продаватиметься за голландською моделлю, складатиме 1,9 млрд грн. Вперше ФГВФО виставляв на продаж цей лот у січні.
Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.
Ключові факти
- Права вимоги за кредитом є частиною активів «МР Банк» (раніше Сбербанк), який ліквідується ФГВФО.
- У забезпечення виконання зобов’язань перед банком оформлено понад 13 000 одиниць основних засобів, будівлі та цехи на території 130 000 кв. м у Черкасах і близько 29 га «землі промисловості».
- Права вимоги на аукціон виставляються повторно.
- У Фонді наголошують, що на продаж виставлено право вимоги за кредитом, а не заставне майно. Відповідно переможець отримає право вимагати від позичальників повернення коштів, зокрема шляхом звернення стягнення на заставне майно, у тому числі у судовому порядку.
Контекст
Черкаський завод «Азот» є одним з найбільших діючих хімічних підприємств України та частиною азотного холдингу Group DF, власником якого є Дмитро Фірташ.
Вперше цей лот Фонд гарантування вкладів виставив на продаж у січні цього року, але бажаючих придбати права вимоги за кредитами не знайшлося.
В Group DF тоді пояснили, що на аукціоні продається не майно підприємства, а права вимоги щодо кредиту та можлива зміна одного з кредиторів підприємства не може вплинути на працездатність Черкаського «Азоту».
«Азот» продовжує працювати та виконає всі 100% укладених із фермерами контрактів. Підприємство продовжить виробляти та відвантажувати добрива чітко відповідно до укладених угод», – заявив Олег Арестархов, директор з корпоративних комунікацій Group DF.
25 лютого 2022 року НБУ відкликав ліцензії у Міжнародного резервного банку (колишнього Сбербанку) та Промінвестбанку, які знаходилися під контролем держави-агресора.
Міжнародний резервний банк (14-й у банківській системі України за обсягом активів) на 100% належить ПАТ «Сбербанк Росії», «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк» (Промінвестбанк, 30-те місце за активами) на 99,77% – державній корпорації розвитку «ВЕБ.РФ».
У 2017 році рішенням Ради нацбезпеки та оборони України на ці банки накладені санкції для запобігання виведенню капіталів за межі України на користь пов’язаних із банком осіб, зокрема материнських структур.