Категорія
Новини
Дата

Fitch підвищило кредитний рейтинг України в іноземній валюті

Агентство Fitch підвищило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) України в іноземній валюті з RD (обмежений дефолт) до СС (дуже високі кредитні ризики), йдеться в повідомленні агентства. 

Ключові факти

  • Підвищення рейтингу відбулося завдяки реструктуризації зовнішнього боргу.
  • «Виплата основної суми та відсотків за українськими єврооблігаціями на суму близько $6 млрд була відстрочена на 24 місяці, що зменшило тиск щодо обслуговування Україною зовнішнього боргу на тлі скорочення її міжнародних резервів і гострих потреб у видатках, повʼязаних із війною», – йдеться в повідомленні.
  • Зазначається, що реструктуризація дістала згоду 75% власників облігацій, що перевищує мінімально потрібні 66,7%.
  • «Незважаючи на це полегшення обслуговування боргу, рейтинг CC відображає невирішені ризики стійкості боргу, повʼязані з нападом Росії, а також вкрай напружений стан державних та зовнішніх фінансів та макрофінансове становище України», – наголосили у Fitch.
  • Аналітики очікують, що війна триватиме до 2023 року, внаслідок чого державний борг перевищить 100% ВВП, що збільшить і без того величезні витрати на інфраструктуру й обсяги виробництва, а також посилить інфляційний та зовнішній тиск, тоді як джерела фінансування дефіциту залишаються невизначеними.

Контекст

22 липня Fitch Ratings понизило кредитний рейтинг України в іноземній валюті до рівня «С» з «ССС», що стало наслідком оголошеної урядом запланованої транзакції перенесення терміну погашення єврооблігацій.

Кабмін звернеться до власників єврооблігацій із проханням відтермінувати платежі на 24 місяці, йдеться в постанові уряду №805 від 19 липня. Відтермінування стосується також відсоткового доходу за облігаціями – він протягом 24 місяців і далі зростатиме.

Згодом група міжнародних кредиторів погодилась відстрочити виплати Україною зовнішньої заборгованості – з 1 серпня 2022 року до кінця 2023-го, з можливістю пролонгації ще на рік. 

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні