Категорія
Новини
Дата

Франція оштрафувала IKEA на $1,2 млн через шпигунство за співробітниками. Ексдиректора компанії у Франції засудили до двох років умовно

Французький суд зобовʼязав IKEA виплатити штраф у розмірі $1,2 млн через шпигунство за французькими співробітниками. Компанія визнана винною у неналежному зборі та зберіганні даних, пише Reuters.

Ключові факти

  • Французька філія Ingka Group, що володіє більшістю магазинів IKEA по всьому світу, звинувачена у стеженні за своїми працівниками і деякими клієнтами протягом кількох років.
  • IKEA порушила конфіденційність співробітників шляхом перевірки записів їхніх банківських рахунків, а також іноді використовувала підставних співробітників для складання звітів про персонал.
  • Також компанія аналізувала фінансові дані і навіть те, на яких машинах вони їздили. Крім того, IKEA платила за доступ до поліцейських файлів.
  • Ця інформація використовувалася в деяких випадках для переслідування профспілкових лідерів або отримання переваги IKEA в суперечках із покупцями.
  • Також у справі визнано винним і засуджено до двох років позбавлення волі умовно колишнього виконавчого директора IKEA у Франції Жан-Луї Байо. Його оштрафували на €50 000.
  • IKEA Retail France засудила подібну практику, вибачилася і реалізувала план дій, аби запобігти повторенню подібного, заявила Ingka.

Важливі цифри

У Франції в IKEA працює близько 10 000 осіб. Це третій за величиною ринок після Німеччини і США.

Контекст

Всього у справі про шпигунство підозри предʼявлено 15 особам. Звинувачення стосувалися періоду 2009–2012 років, хоча, за словами прокуратури, шпигунська практика почалася на початку 2000-х. Двоє обвинувачених визнані повністю невинними. Це поліцейський і Стефан Вановербеке, керуючий IKEA у Франції з 2010 по 2015 рік, який досі займає керівну посаду в роздрібних операціях групи.

Іншим звинувачення зняті за деякими пунктами, зокрема, систематичне розголошення конфіденційної інформації. Але визнані винними за іншими, у тому числі через незаконне отримання особистих даних. Санкції варіювалися від штрафу в €5000 для колишнього менеджера відділу кадрів до позбавлення волі умовно.

Після того, як були пред’явлені звинувачення в 2012 році, IKEA звільнила кількох менеджерів і переглянула свою внутрішню політику. Утім, компанія довгий час заперечувала створення системи шпигунства.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні