Французький суд зобовʼязав IKEA виплатити штраф у розмірі $1,2 млн через шпигунство за французькими співробітниками. Компанія визнана винною у неналежному зборі та зберіганні даних, пише Reuters.
⚡️Ексклюзивно: спікер на форумі «Енергія бізнесу» – Деніел Єрґін, віце-голова S&P Global, письменник та лауреат Пулітцерівської премії. Він автор бестселерів про енергетику та світову економіку, зокрема «The Prize» і «The New Map». Вже 9 жовтня зустрінемося.
Ключові факти
- Французька філія Ingka Group, що володіє більшістю магазинів IKEA по всьому світу, звинувачена у стеженні за своїми працівниками і деякими клієнтами протягом кількох років.
- IKEA порушила конфіденційність співробітників шляхом перевірки записів їхніх банківських рахунків, а також іноді використовувала підставних співробітників для складання звітів про персонал.
- Також компанія аналізувала фінансові дані і навіть те, на яких машинах вони їздили. Крім того, IKEA платила за доступ до поліцейських файлів.
- Ця інформація використовувалася в деяких випадках для переслідування профспілкових лідерів або отримання переваги IKEA в суперечках із покупцями.
- Також у справі визнано винним і засуджено до двох років позбавлення волі умовно колишнього виконавчого директора IKEA у Франції Жан-Луї Байо. Його оштрафували на €50 000.
- IKEA Retail France засудила подібну практику, вибачилася і реалізувала план дій, аби запобігти повторенню подібного, заявила Ingka.
Важливі цифри
У Франції в IKEA працює близько 10 000 осіб. Це третій за величиною ринок після Німеччини і США.
Контекст
Всього у справі про шпигунство підозри предʼявлено 15 особам. Звинувачення стосувалися періоду 2009–2012 років, хоча, за словами прокуратури, шпигунська практика почалася на початку 2000-х. Двоє обвинувачених визнані повністю невинними. Це поліцейський і Стефан Вановербеке, керуючий IKEA у Франції з 2010 по 2015 рік, який досі займає керівну посаду в роздрібних операціях групи.
Іншим звинувачення зняті за деякими пунктами, зокрема, систематичне розголошення конфіденційної інформації. Але визнані винними за іншими, у тому числі через незаконне отримання особистих даних. Санкції варіювалися від штрафу в €5000 для колишнього менеджера відділу кадрів до позбавлення волі умовно.
Після того, як були пред’явлені звинувачення в 2012 році, IKEA звільнила кількох менеджерів і переглянула свою внутрішню політику. Утім, компанія довгий час заперечувала створення системи шпигунства.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.