Категорія
Новини
Дата

Фрідман спростував повідомлення ЗМІ про виведення активів з Альфа-банку

Інформація у ЗМІ про нібито виведення активів з Альфа-банку Україна або легалізацію активів, щоб уникнути наслідків від санкцій, не відповідає дійсності. Про це заявив Михайло Фрідман у коментарі «Інтерфакс-Україна».

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • «Я не маю жодного стосунку до цієї транзакції і дізнався про неї з преси», – зазначив він.
  • Співвласник Альфа-банку наголосив, що за 20 років роботи банку в Україні з нього не було виведено жодної гривні дивідендів.
  • «Я повною мірою усвідомлюю серйозність санкцій, і мені ніколи не спало б на думку брати участь в авантюрах із виведення коштів. Я засуджую війну проти України, вважаю її жахливою трагедією. Я глибоко впевнений у світлому майбутньому цілісної, незалежної, демократичної України – моєї батьківщини, де я народився та виріс», – заявив мільярдер.
  • У банку вважають ситуацію, що склалася, непорозумінням, оскільки кошти не виводили, а навпаки, заводили до банку: за період воєнних дій на зазначених рахунках сума збільшилася більш ніж на 250 млн грн.
  • «Банк надасть регулювальним органам всю запитувану за рахунками інформацію для зняття блокування та подальшої виплати коштів клієнтам в Україні», – зазначила пресслужба фінустанови агентству «Інтерфакс-Україна».

Контекст

Бюро економічної безпеки України (БЕБ) та Офіс генерального прокурора наприкінці квітня повідомили про накладення арешту на активи кіпрських компаній на суму понад 469 млн грн. Назва банку не повідомлялася. У повідомленні йшлося про те, що цей банк входить до десятки найбільших фінансових установ та включений до системно важливих банків України. Альфа-банк, за даними Нацбанку України, на 1 березня 2022 року за розміром загальних активів посідав пʼяте місце (123,77 млрд грн) серед 69 банків, що діють у країні.

БЕБ звинуватило співвласників банку, що вони напередодні та під час збройної агресії РФ проти України організували здійснення фіноперацій, спрямованих на легалізацію активів зазначених компаній на суму понад 1 млрд грн та їх подальше виведення з банківської системи в Україні. Своєю чергою, банк наголосив, що працює в штатному режимі, управління ним здійснює правління та наглядова рада.

НБУ в квітні погодив болгарського ексміністра фінансів, виконавчого директора Групи фінансових ринків Лондонської школи економіки та технічного радника Єврокомісії Симеона Дянкова на посаду довіреної особи Альфа-банку, якій буде повністю передано право голосу за акціями підсанкційних акціонерів банку. Регулятор визнав акціонерів Альфа-банку Михайла Фрідмана (32,86%), Германа Хана (20,97%), Олексія Кузьмичова (16,32%) та Петра Авена такими, що втратили бездоганну ділову репутацію, і позбавив їх права голосу в банку.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні